چـــــاف و چمخالــــه
اخبار و دانستنیهای منطقه سر سبز و ساحلی چــــاف و چمخــالــه 
لینک دوستان
[ شنبه بیست و یکم تیر ۱۳۹۳ ] [ 17:41 ] [ یاســـرف.چ ]سه نسل از هندوانه های چاف

×هندوانه سبز که تو محل بهش (گیل هندونه) هم میگن قدیما به خاطر اینکه دیرتر خراب میشد و تا شب یلدا هم میموند کشت میشد البته بیشتر مواقع فقط پوستش سالم بود داخلش خیلی کیفیت خوبی نداشت تا اونموقع
ولی چون تکنولوژی سردخانه ای مثل الان فراگیر نشده بود این نوع هندوانه به دلیل داشتن پوست کلفت تر به صورت آویزان تا زمستان نگهداری میشد .

×هندونه های ساکاتا که بعد از هندونه های دانمارکی وارد باغهای چافیها شد و به عنوان یک محصول تجاری به همراه هندونه های تاکی ژاپن رونق خاصی به بازار هندونه چاف داد . این محصول به دلیل خوش خوراک بودن مورد توجه بازار هندوانه منطقه نیز هست و قیمتش نسبت به محصولات دیگر کمی بالاتر است .

× و در نهایت نسل جدید هندونه های چارلستون( آرژانتینی) که نوع پر محصول و مقاوم تر با راه راههای سبز رنگ که حدود دو سال است که در باغهای چاف کشت میشود . البته امسال بسیاری از باغهای هندونه چاف که به این نوع اختصاص داشت دچار نوعی افت شده بود .
(ما تو باغمون هر سه تا شو داشتیم )

زنده باد همه باغداران عزیز و زحمت کش چافی و همچنین تمام دست اندر کاران بازار این محصول که نقش مهمی رو در جابجائی این محصول ارزشمند (اما کم دوام) انجام میدن . هندونه اگه به موقع به شهرهای اطراف فرستاده نشه تمام زحمات باغداران هم بیهوده خواهد ماند


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله
برچسب‌ها: هندوانه چاف, هندوانه, کشاورزی چاف, لنگرود, چمخاله
[ یکشنبه بیست و سوم تیر ۱۳۹۲ ] [ 18:21 ] [ یاســـرف.چ ]
بالاخره پس از کش و قوس های فراوان انتخابات شورای شهر برگزار شد و در حوزه چاف و چمخاله نفرات برگزیده به ترتیب عبارتند از :
1- مهران مهراب پور
2- حسن آژیر چافی
3- حامد ارزم
4-کامران زاغی جلالوند
5-حجت شعبان نیای گالشکلامی
×××××××××××××××××
7-مهرزاد محمدی
8-اسماعیل فرضی پور جلالوند


به این ترتیب نفرات یک تا پنج به عنوان نفرات برگزیده و نمایندگان اصلی شهر چاف چمخاله به عنوان شورای شهر در شهرداری شروع به فعالیت خواهند کرد . و نفرات بعدی به عنوان عضو علی البدل در کنار پنج نفر اصلی خواهند بود .
امید واریم که نفرات برگزید مردم با همدلی و پشتکار خودشون باعث پیشرفت و رشد  هر چه بیشتر منطق زیبا و توریستی چاف و چمخاله باشند .موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×
برچسب‌ها: شورای شهر چاف و چمخاله, چاف, چمخاله, شورا, شهرداری
[ پنجشنبه سی ام خرداد ۱۳۹۲ ] [ 13:7 ] [ یاســـرف.چ ]
لوتکا رانی در رودخانه چمخاله ( قبل از انقلاب)عکس از آقای ادیب سهیلی لنگرودی


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله
برچسب‌ها: لوتکا, لوتکارانی, چمخاله, چاف, چاف و چمخاله
[ دوشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 16:42 ] [ یاســـرف.چ ]
به قلم مرتضی عسکری تپه

روستاي تپه

روستاي تپه در كيلومتر 7 جاده لنگرود به چمخاله و در كنار رودخانه لنگرود واقع شده است . فاصله آن از ساحل زيباي چمخاله حدود 3 كيلومتر مي باشد . از طرف شمال به شهرك توريستي چمخاله ، از طرف جنوب به روستاههاي سلطانمرادي و پيرپشته ، از طرف شرق به روستاي گالشكلام و از طرف غرب به رودخانه لنگرود محدود مي شودكه در آنطرف رودخانه روستاي خالكياسر مي باشد . جمعيت ساكن آن به 1000 نفر نمي رسد ، علت اين جمعيت كم به خاطر مهاجرت جوانان اين روستا جهت پيدا كردن كار به شهرها مي باشد كه پس از اشتغال در همان شهرها ساكن مي شوند . هم اكنون بسياري از تپه ايها در شهرهاي لنگرود ، لاهيجان ، رشت ، كرج ، تهران ، قم و...  يا روستاهاي اطراف ساكن مي باشند . مردم اين روستا به كشاورزي اشتغال دارند و از توليدات اين روستا برنج ، صيفي جات نظير هندوانه ، خيار ، سبزيجات ، سير و پياز و .. مي باشد . در گذشته اين روستا جزء قطبهاي مهم پرورش كرم ابريشم بود كه بعلت مقرون به صرفه نبودن امروزه توتستانها تبديل به باغات صنوبر شده اند و يا با سرازير شدن تهرانيها به اين منطقه به آنها فروخته شده اند . سير و پياز هم در گذشته بسيار زياد در اين روستا توليد مي شد كه آن هم به دلايل مشابه كم و محدود شده است . مردم اين روستا در خانه هاي خود به پرورش مرغ ، خروس ، اردك و بعضاً گاو مي پردازند . اين روستا داراي 5 شهيد دفاع مقدس به نامهاي شهيد علي عسكري ، شهيد رمضانعلي رضايي ، شهيد عباس عسكري ، شهيد ابوالقاسم عسكري ، شهيد علي محمدي و يك جانباز به نام سيد رضي جوادي پور مي باشد . از شخصيتهاي معروف اين روستا مي توان به سرتيپ خلبان داوود عسكري فر ، حسن عسكري راد ( سفير سابق ايران در كشورهاي هند و روسيه و مشاور كنوني رئيس جمهور ) ، احمد عسكري تپه ( رياست سابق نيروي انتظامي لنگرود و رودسر ) ، مرحوم حجه الاسلام حاج آقا تقوايي ، محمد تقي تقوايي ( دبير رياضي لنگرود) ، دكتر مسلم تقوايي ( رياست بيمارستان اميني لنگرود) ، ابراهيم عسكري ( رياست سابق آموزش و پرورش شلمان ) ، احمد پورحسين (معلم بازنشسته آموزش ابتدايي لنگرود ) ، علي عسكري ( استاد رياضي آموزشكده شهيد رجايي لاهيجان) و در ورزش ابوالقاسم عسكري كشتي گير دهه 60 لنگرود و كشور و همچنين مادر استاد بزرگ كانگ فو توآ لنگرود و كشور جناب آقاي حسين پورفتحعلي از اين روستا مي باشند .


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله
[ جمعه یازدهم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 16:11 ] [ یاســـرف.چ ]

 به نقل از سایت شهرداری چاف و چمخاله و بمناسبت هفته جهانی محیط زیست با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر جاف وچمخاله واداره محیط زیست شهرستان لنگرود جشنواره پرواز بادبادکها در ساحل  چاف و چمخاله برگزار گردید که درپایان به قید قرعه به شرکت کنندگان هدایایی به رسم یادبود  از طرف آقای لاهوتی نماینده محترم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی و شهردار چاف و چمخاله جناب دانش شکیب اهداء گردید. این جشن در ططرح ساحلی چمخاله و در تاریخ 19 خرداد امسال برگزار شد ...
با تشکر از  آقای جمشید . ن عزیز عکاس خوش ذوق این تصاویر


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، طبیعت منطقه، گــــالــــری عــــکس
برچسب‌ها: جشن بادبادکها, چاف و چمخاله, ساحل چاف, ساحل چمخاله
ادامه مطلب
[ شنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۱ ] [ 19:51 ] [ یاســـرف.چ ]

با بزرگ مرد شهر چاف آشنا بشین.

دکتر مهدی ستوده چافی.
1998-کارشناسی:مهندسی مکانیک از دانشگاه گیلان
2000-کارشناسی ارشد:مهندسی مکانیک از دانشگاه فردوسی مشهد
2009-دکترا-مهندسی مکانیک از دانشگاه ایالت داکوتای شمالی
دارای 5ژورنال( ISI).تحلیلگر و محقق در آزمایشگاه مواد و بیو مکانیک(BMML) در دانشگاه نبراسکا-لینکلن(UNL)
پروژه ی کاری فعلی:مدلسازی و شبیه سازی مغز و جمجمه مکانیکی

دکتر مهدی ستوده حدود هشت سال قبل برای گذراندن دوره دکترای مکانیک از کشور خارج شد و در حال حاضر نیز پروژه های بزرگ تحقیقاتی " شبیه سازی مغز جمجمه" در دانشگاه نبراسکا را بر عهده دارد .

لینک صفحه مربوط به اطلاعات دکتر ستوده چافی در سایت دانشگاه نبراسکا

با تشکر از مهندس بهمن نباتی عزیز بابت پیدا کردن سایت دانشگاه نبراسکا و ترجمه این متن


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، علـــــمـــــی
برچسب‌ها: دکتر ستوده چافی
[ سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 19:3 ] [ یاســـرف.چ ]این مراسم که با حضور مهندس امینی معاون میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان،دکترکاظمی فرماندار محترم شهرستان لنگرود،مهندس لاهوتی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ،آقای شکیب شهردار چاف و چمخاله،اعضای محترم شورای اسلامیشهرچاف و چمخاله و جمعی از مسئولین شهرستان و سرمایه گذاران و فعالان حوزه گردشگری و اهالی شهر چاف و چمخاله حضور داشتند ابتدا آقای شکیب ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین گزارشی از روند اجرایی این پروژه به سمع حضار رساند،همچنین ایشان ضمن تشکر از همکاری و مساعدت فرماندار محترم و نماینده پرتلاش شهرستان، حمایت بیشتر را در جذب اعتبار ، جهت اتمام پروژه خواستار شد.در ادامه این مراسم مهندس لاهوتی ضمن تشکر از فعالیتهای صورت گرفته توسط شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهرچاف و چمخاله،به حمایت از ادامه پروژه آزادسازی حریم رودخانه قول مساعدت دادند.پس از ایشان دکتر کاظمی نیز بیاناتی در خصوص شهر ساحلی چاف و چمخاله بیان نمودند.

منبع : سایت شهرداری چاف و چمخاله


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×
[ دوشنبه چهاردهم فروردین ۱۳۹۱ ] [ 22:13 ] [ یاســـرف.چ ]

تصاویر زیبا از سواحل چاف و چمخاله در تعطیلات نوروزی


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، گــــالــــری عــــکس
برچسب‌ها: چاف و چمخاله, عکس, عکسهای زیبا, تعطیلات نوروزی, ساحل چمخاله
ادامه مطلب
[ یکشنبه ششم فروردین ۱۳۹۱ ] [ 14:8 ] [ یاســـرف.چ ]
در حوزه انتخابیه لنگرود از 70 هزار و 720 رای ماخوذه مهرداد لاهوتی با 22 هزار و 901 رای بار دیگر نماینده مجلس از این حوزه شد و سید گل آقا پورعباس 21 هزار و 188 رای را به دست آورد.

آرای باطله از حوزه انتخابیه لنگرود نیز 2 هزار و 317 رای بود.

87 درصد مردم لنگرود در انتخابات مشارکت داشتند. لازم به توضیح است که میزان مشارکت مردمی در لنگرود حدود یک درصد از بالاترین میزان مشارکت در کشور که مربوط به کهگلویه و بویر احمد میباشد پائین تر است ! در تهران این میزان حدود 46 درصد است !!آقای لاهوتی چاف و چمخاله یادت نره .....


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×
برچسب‌ها: مهرداد لاهوتی, نماینده, لنگرود, مجلس, چاف و چمخاله
[ شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 19:59 ] [ یاســـرف.چ ]
واگذاری اینترنت پر سرعت از طرف اداره مخابرات در شهرستان لنگرود :

در راستای سیاست شرکت مخابرات گیلان در واگذاری اینترنت پرسرعت ازطرف این شرکت فروش وواگذاری ADSL (اینترنت پرسرعت) ازمورخه ۱۱/۱۱/۹۰ درامور مشترکین این اداره واقع در خیابان آزادی شروع که متقاضیان می توانند مراجعه وثبت نام نموده ودر کمتر از ۱۲ساعت مشترک اینتر نت پر سرعت شوند . در حال حاضر واگذاری جهت مراکز بشرح زیر آماده می باشد.

۱- مرکز لنگرود    ۲- مرکز کومله  ۳- مرکز اطاقور   ۴- مرکز شلمان  ۵- چاف      

منبع:وبلاگ  (نیرو- صدیق) به نقل از وبلاگ مخابرات لنگرود

   

به گفته چند تن از همشهریان عزیز ظاهراً سرعت قابل قبولی هم داره . به هر حال خدا رو شکر که تکنولوژی بیست سال قبل دنیا بالاخره به چاف هم رسید و از این به بعد جوانان علاقه مند به وبگردی و اینترنت کمی راحتتر میتونند به دنیای مجازی دسترسی داشته باشند . با تشکر از همه دست اندر کارانی که پیگیر این موضوع بوده اند .


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، علـــــمـــــی
برچسب‌ها: اینترنت, ADSL, پرسرعت, چاف, اینترنت چاف
[ جمعه دوازدهم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 9:19 ] [ یاســـرف.چ ]
با تغییرات صورت گرفته در ماههای گذشته در شهر چاف و چمخاله طرحهای خوبی به اجرا در آمده است که از مهمترین آن میتوان به افتتاح اورژانس 115 در چاف و تغییر نمای ساحل رودخانه چمخاله در اطراف پل توسط شهرداری و افتتاح پمپ بنزین چند منظوره در چاف توسط بخش خصوصی اشاره کرد که جملگی این موارد  خبر از رشد در تشکیلات این منطقه از روستائی به شهری میباشد و جای تقدیر و تشکر دارد . و اما این پست نظر یکی از دوستان و همشهریان عزیز ما  در مورد نحوه و شیوه اجرای طرحها در شهرداری چاف و چمخاله میباشد  که در سایت شهرداری چاف و چمخاله مطرح شده است و لیکن به دلیل اینکه این دوست عزیز در یکی از مناطق شهرداری تهران مشغول به کار میباشد و در سطحی کلان تر با تمام این مشکلات درگیر میباشد و به دلیل تعصب و عرق به شهر مان این مطالب رو نوشته که متاسفانه در مورد نظر ایشان پاسخ و بحثی دریافت نشده !! به هر حال من این پست را برای شما عزیزان گذاشته ام و هر کسی میتواند نظر این همشهری را نقد ,تائید و یا رد کند . منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستم .


"منبع عکسها سایت چاف و چمخاله"

 از مهدی ملائی چافی :

با سلام،شهردار محترم چاف و چمخاله اینجانب نیز ۶سال می باشدکه در معاونتهای مختلف شهرداری تهران کار می کنم و با جنس کار شهرداری آشنایی کامل دارم و تقریباً به قوانین نیز اشرافیت دارم این خرده به کار شهرداری چاف و چمخاله وارد می باشد که در اطلاع رسانی قوانین به مردم کاستی وجود دارد به طور مثال قوانین شهرسازی برای مردم روشن نیست و حداقل۹۵%مردم اطلاع ندارند که هزینه پایان کار و جواز ساخت و غیره چگونه محاسبه می گردد و حس این وجود دارد که به طور سلیقه ای عمل می شود یا اینکه خریدها به چه صورت یا چه قیمتی انجام می شود و حتی در استخدام های نیروی شهرداری نیز ابهامات زیادی وجود دارد آقای شهردار آیا نیروهایی که دارید تحصیلات و سابقه کاری در پست پیشنهادی دارند؟؟؟… آیا در انتخاب و استخدام آنها دقت کافی شده است؟؟.. آیا کسانی که الان بازوهای اجرایی شما هستند واقعا تفاوت شهر و روستا را می دانند و به قوانین اشرافیت دارند؟؟… آیا … موضوعات زیادی باعث این ابهامات برای بچه هایی که اهل آنجا هستند و در محیط های بزرگتر زندگی می کنند وجود دارد.
جناب مهندس به عنوان مثال شما می توانید با فراخوان جهت طرح های اجراییتان بهترین نظرها را دریافت کنید به عنوان نمونه آیا در خصوص نصب وسایل بازی کودکان در جلوی درب دبستان فرزدق چاف کارشناسی و نیاز سنجی لازم صورت پذیرفته است!!  آیا از این لوازم استفاده بهینه می گردد مثلا نمی شد جای آن وسایل در آنجا پاتوق محله راه انداخت و در عوض با کمی تغییر جاده سلامتی را در مسیر دریا احداث نمود که یکی از طرح های برتر در دنیا می باشد.
جناب مهندس متاسفانه در ایران اکثر اقدامات بر اساس آزمون و خطا می باشد و کمتر تفکر پشت آن است که امیدوارم این موضوع با حضور فردی فهیم و کاردان همچون شما در این شهر اتفاق نیفتد.
بنده از طرف دوستانی که در خارج از شهر چاف و چمخاله زندگی می کنند این قول را می دهم در صورتیکه برای آبادانی این شهر کمکی درخواست شود آماده هر گونه همکاری می باشیم.
با تشکر مهدی ملائی چافی


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، اخبار شهرداری چاف و چمخاله
برچسب‌ها: شهرداری چاف و چمخاله, چاف و چمخاله, چاف, پروژه, اورژانس115 چاف, پمپ بنزین چاف
[ یکشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۰ ] [ 17:42 ] [ یاســـرف.چ ]
بارش برف دیشب در چاف و چمخاله و اکثر شهر های مجاور باعث شادی مردم منطقه شده است . امیدواریم که این برف نوید سالی پر برکت برای کشاورزان منطقه باشد .

عکس از لاهیجان سبز

عکس چاف جاده هلال احمر .... عکاس مهرداد مهزادی


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، گــــالــــری عــــکس
[ شنبه یکم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 17:30 ] [ یاســـرف.چ ]

سلام دوستان

در این پست هم میخوام در مورد یه مطلب تکراری از محل خودمون صحبت کنم . در مورد بحثی که 9 اردیبهشت امسال تحت عنوان"  عاقبت خاکبرداری بی رویه از سواحل و زمینهای چاف چه خواهد بود ؟ " در موردش صحبت کرده بودم . بحثی که خیلی جاها عنوان میشه ولی همچنان تصمیم درستی در موردش اتخاذ نشده . چند روز قبل یکی از دوستان که یکی از بچه محل های خودمون هست و در یکی از ارگانهای بزرگ دولتی مشغول به کار هستش و خارج از چاف هم زندگی میکنه  واسه حال و احوال  با من تماس گرفت .  بعد چند دقیقه صحبت ایشون هم اشاره ای به این مسئله داشتند و گفتند واسه هوا خوری به اطراف ساحل رفته بودم که با چشمهای خودم دیدم که دارن یواشکی ماسه های کنار ساحل رو بارگیری میکنن . با تعصب و دلسوزی خاصی میگفت  که داره از مردممون دزدی میشه و از سادگی مردممون داره سوءاستفاده میشه ....  اره همینطوره . ایشون طوری در مورد این مسئله صحبت میکردند که انگار از خونه خودش دزدی شده بود ! حق هم داشت چون تعصب خاص نسبت به وطن خودش داره و زادگاه خودش رو دوست داره و اونو بعد خودش برای آینده بچه هاش میخواد و همچنین  ارزش هر کامیون خاکی که از چاف داره خارج میشه رو میدونه و اینم میدونه که برای بازگرداندن همان خاک چندین برابر هزینه باید کرد تا جبران بشه . آخه تا کی این مساله باید ادامه پیدا کنه ؟ مطمئناً بعد از این پست عده ای موافق و عده ای مخالف خواهند بود و عده ای هم میگن که از حسودیشه !! البته ما از خدامونه که همه همشهریانمون  تو بیزنس بشن بیل گیتس و استیو جابز ولی نه از راه فروش ماسه های کنار ساحل که متعلق به همه مردم هستش !! چرا باید اموال مردمی به نفع اشخاص خاصی تبدیل به پول بشه ؟ چرا همه مردم و حتی همه ایران از اون استفاده نکنن , که بازخورد چندین برابر داشته باشه ؟ چرا همیشه نسبت به این مسائل بی توجهی میشه و اگر هم توجهی میشه برای همان عده خاص قابل رفع هستش . حتی از برخورد مراجع قضائی هم نمیترسن چون میشینن  حساب میکنن و واسه اونها هم راهی پیدا میکنن !!!!!!!! من یه چافی هستم , وطنمم دوست دارم ولی آیا به نظر شما به این شکلی که داره پیش میره تا چند سال آینده چیزی از وطنم باقی میمونه ؟؟؟ همین الانشم تو گودال داریم زندگی میکنیم . یعنی واقعاً با دستهای خودمون تبدیل به گودالش کردیم . چرا از طرف دستگاههای قضائی ذیربط برخوردی نمیشه ؟؟ نکنه ادامه دار بودن این مسئله برای اونها هم سود داره ؟ 

 معمولاً در مورد مسائل ریشه ای و مهم  تو چاف برخورد منطقی نمیشه ومعمولاً به شوخی گرفته میشه و خیلی زود هم فراموشش میکنن , ولی اینبار واقعاً مسئله فرق میکنه .

چافی عزیز   ..........................    نظر شما چیه ؟


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله
[ پنجشنبه بیست و نهم دی ۱۳۹۰ ] [ 18:10 ] [ یاســـرف.چ ]
عکس بسیار زیبا و قدیمی از چمخاله
تا جائی که ما شنیدیم و میدونیم تا حدود 50 سال قبل پل چمخاله وجود نداشت و مردم چاف و روستاهای همجوار برای تردد از رودخانه چمخاله به این طریق رفت و آمد میکردند و معمولاً یا برای دوا و درمان و یا  محصولات کشاورزی خودشون نظیر کنف و صیفی جات رو برای فروش به بازار لنگرود میبردند. .عکس : وبلاگ پیام چم


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، گــــالــــری عــــکس
برچسب‌ها: چمخاله, عکس قدیم, پل چمخاله, چاف و چمخاله, چاف, عکس چاف
[ سه شنبه سیزدهم دی ۱۳۹۰ ] [ 22:15 ] [ یاســـرف.چ ]

اسامی رو بخونید افراد جالبی رو بین اونها میبینید    !!


لنگرود: محمدعلی احمدی، مهرداد بائوج لاهوتی (نماینده مجلس هشتم)، محمد بندرچی چمخاله (مدیرعامل تعاونی اعتبار بهمن ایثار)، سید گل آقا پورعباس، حسن ثابتی راد، محمدعلی جهاندیده، محمدعلی حیدری شلمانی (نماینده مجلس هفتم)، محمود دهگان (معاون امور اجرایی مركز تحقیقات و اطلاع‌رسانی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری)، علی روستایی، رحمان شعبان‌نیا، علی صداقت، عسگر فزونی، حسن کریمی، باقر منفرد (مدیرکل سابق حراست شرکت مخابرات استان تهران)، سیدجلال موسویلاهیجان و سیاهکل: اسماعیل بابایی، پشوتن بحرکاظمی (بازرس سازمان نظام مهندسی لاهیجان و سیاهکل)، تیمور پورحیدری دیلمی (رئیس سابق سازمان بازرگانی استان البرز)، کامل خیرخواه (نماینده مجالس دوم، سوم و پنجم)، علی زلفی، محمدعلی سارنگ (مدیرکل سابق استاندارد استان سمنان)، محمود صابر همیشگی (نماینده مجلس سوم)، رسول فرخی (معاون سابق بازرسی استانداری گیلان)، یوسف قاسمی گولک (نماینده مجلس هشتم)، محمدمهدی قربانی (فرزند نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت و معاون سابق فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی)، محمد کارگر، ایرج ندیمی (نماینده مجالس ششم و هفتم و معاون سابق حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت صنایع و معادن)، ذبیح‌الله نیکفر (رئیس سابق ستاد انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد در لاهیجان)، بهرام یعقوبی (نماینده مجلس چهارم)، بهمن یعقوبی (مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز گیلان)، محمدرضا یمقانی (عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد لاهیجان)رشت: سیدعلی آقازاده دافساری (نماینده مجلس هشتم)، ناصر امینی (مدیرعامل سابق شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان)، حمید پورعیسی (مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان)، حسن تأمینی لیچایی (نماینده مجلس هشتم)، هاجر تحریری نیک‌صفت (نماینده مجلس هفتم و معاون راهبردی منابع انسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور)، علی‌محمد جلوه، اسماعیل حاجی‌پور، الیاس حضرتی (نماینده مجالس چهارم، پنجم و ششم)، سیدکاظم دلخوش اباتری (نماینده مجالس هفتم و هشتم)، محمدرضا ربانی، احمد رمضان‌پور (نماینده اسبق رشت در مجلس شورای اسلامی)، هادی رمضانی (عضو شورای اسلامی شهر و رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت)، محمد زالفی (فرماندار سابق رشت)، مصطفی زبردست، رسول سماکچی (مدیرعامل سابق شرکت سبحان دارو)، رمضانعلی صادق‌زاده (نماینده مجلس هفتم)، مازیار صیادی، اسدالله طهماسبی، نظرعلی علیزاده (دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر و جانشین سابق سپاه قدس گیلان)، روح‌الله قهرمانی چابک (سفیر ایران در کویت و استاندار سابق گیلان)، جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی (نماینده مجلس هشتم)، کیوان محمدی (مدیرکل سابق امور اجتماعی استانداری گیلان)، سیدرضا موسوی روزان (مدیرکل سابق امور زندان‌های گیلان)، سعید مهدوی (مدیرکل سابق سازمان ملی جوانان گیلان) مظفر نامدار، احمد نصرتی راد (نماینده اسبق رشت در مجلس شورای اسلامی و معاون سابق اداری و مالی استانداری گیلان)، علی نعیمی، محمدباقر نوبخت حقیقی (نماینده اسبق رشت در مجلس شورای اسلامی و معاون پژوهش‌های اقتصادی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام)


رودسر و املش: علی اکبری، عنایت جانعلی‌زاده، داود حسن‌زادگان، محمد حسین‌زاده، قاسم خانی، محمدمهدی رهبری املشی (نماینده مجالس دوم، سوم، چهارم و پنجم)، کامران زلفی‌نژاد، مهدی صدیقی، اسدالله عباسی (نماینده مجالس هفتم و هشتم)، محمد علیجانی، نظرعلی علیزاده (دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر و جانشین سابق سپاه قدس گیلان)، مهدی قنبرخواه، سیدغفور قنبری، روح‌الله قهرمانی چابک (سفیر ایران در کویت و استاندار سابق گیلان)، مسعود مجیدی، کمال محمدبیگی، علی یوسفیمنابع : سایت شمال ما  و سایت اطلاع رسانی انتخابات


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×
[ یکشنبه چهارم دی ۱۳۹۰ ] [ 20:1 ] [ یاســـرف.چ ]

طبق اخبار رسیده در همایشی که در هتل نفت محمود آباد تحت عنوان  همایش منطقه ای طرح تحول اجتماعی برگزار شد  ,  آقای مهندس دانش شکیب به عنوان شهردار برتر انتخاب شده و در این مراسم از ایشان تقدیر به عمل آمد .


ما نیز به نوبه خود این موفقیت را به شهردار عزیز چاف وچمخاله و پرسنل محترم شهرداری تبریک عرض نموده و از خداوند منان آرزوی توفیق بیشتر  برای آنها خواستاریم .


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، اخبار شهرداری چاف و چمخاله
[ سه شنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۰ ] [ 18:33 ] [ یاســـرف.چ ]

محرم، ماه ایثار و از جان گذشتگی است! ماه عشق و شور و فریاد است! ماه آمیختن با خون و آمیختن عشق است. 

فرا رسیدن ماه محرم را بر عاشقان اباعبدالله‌ الحسین‌(ع) تسلیت عرض می‌نمائیم.به سنوات گذشته وعده دیدار ما تاسوعا و عاشورای حسینی  در هیئت های عزاداری مسجد جامع و مسجد صاحب الزمان چاف .


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، گــــالــــری عــــکس
[ یکشنبه ششم آذر ۱۳۹۰ ] [ 19:4 ] [ یاســـرف.چ ]
نماینده مردم لنگرود در مجلس به شهر ساحلی چاف و چمخاله اشاره کرد و گفت: این شهر به دلیل داشتن ساحل و موقعیتهای ویژه در آینده نزدیک به "کیش" گیلان در کشور و جهان معرفی خواهد شد .


مهرداد لاهوتی  افزود: چاف و چمخاله به لحاظ شهرسازی، موقعیت و استعدادی که دارد و همچنین سرمایه گذاری های بسیاری بزرگی که در این شهر جدید در حال انجام است،  به شهر توریستی تاثیرگذار در دنیا و ایران تبدیل می شود.

این حرفهائیکه از نماینده عزیز شهرستان لنگرود شنیده میشه !!! ظاهراً خیلی هم داره سعی میکنه که نظر سرمایه گذاران رو به سمت چاف و چمخاله جلب کنه . ولی آخه اونهائی هم که قبلا نظرشون جلب شده بود الان شاکی هستن و کاراشون رو ول کردن" پارک عشاق چمخاله یکی از این پروژه هاست  " بهتر نیست اول به  پروژه های نیمه کاره بها بدیم ..... بخش خصوصی الکی که نمیاد سرمایه گذاری کنه !!! پشتیبانی میخواد .
ما هنوز راههای شهری مون آسفالت نشده و حتی راههای اصلی منتهی به ساحل نیز مناسب نیست اونوقت میخواین حسین ثابت بیاد تو چاف هم مثل جزایر قناری و کیش هتل داریوش بسازه ؟؟؟ بیخیـــــــــــــــــــــال !!
البته بازهم آقای لاهوتی که یه کارائی واسه شهرمون کرده ولی اصلاً راضی کننده نیست .
آقای لاهـــــــــو تی نزدیک انتخاباته هــــــــــــا !!!


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله
[ جمعه چهارم آذر ۱۳۹۰ ] [ 16:45 ] [ یاســـرف.چ ]

دو هفته قبل یکی از دوستان گفت شمالم و الانم هم چاف هستم گفت ناهار برم کجا بهتره منم آدرس رستوران خزر رو دادم . بعد غذا زنگ زد و گفت تو عمرم همچین کبابی نخورده بودم . این عکسم واسه من فرستاد که مثلاً حالشو ببرم !!!

بفــــــــــــــــــــرمائید نهــــــــــــار از نوع 100 درصد چافی !!موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله
[ سه شنبه هفدهم آبان ۱۳۹۰ ] [ 17:21 ] [ یاســـرف.چ ]

تصاویر جشنواره پرواز بادبادک در اردوگاه هلال احمر چاف

1390/4/29

منبع : سایت

www.farzanehschool.com


چاف نت


چند وقتی هست که با برگزاری جشنواره های تابستانی  نظیر مجسمه های شنی و پرواز بادبادکها در ساحل زیبای شهر چاف و چمخاله تنوع خاصی در منطقه برای مسافران  و مردم این منطقه ایجاد شده است . امیدواریم که با تداوم هر چه بیشتر اینگونه برنامه های شاد و مفرح و حمایت بیشتر مسئولین منطقه موجب تبلیغ  و معرفی بهتر و بیشتر این ساحل زیبا در سراسر کشور و حتی دنیا گردد .


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، طبیعت منطقه، گــــالــــری عــــکس
[ شنبه دوم مهر ۱۳۹۰ ] [ 11:1 ] [ یاســـرف.چ ]
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود از برگزاری نخستین جشنواره مجسمه های شنی و معرفی نفرات برتر در ساحل چمخاله این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان محمد تقی جاده کناری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود در حاشیه برگزاری جشنواره مجسمه های شنی که در ساحل چمخاله شهرستان لنگرود برگزار شد، به خبرنگار شبستان گفت: نخستین جشنواره مجسمه های شنی با هدف استفاده بهینه از محیط زیست و نعمت های خدادادی و نیز توجه به هنرمندان در این عرصه، برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در 2 بخش حرفه ای و آماتور برگزار شد، تصریح کرد: در بخش حرفه ای 20 گروه و در بخش آماتور 17 گروه و در مجموع 89 نفر در این رقابت حضور داشتند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود با بیان اینکه بعد از برگزاری جشنواره مجسمه های شنی، به سه برگزیده در بخش حرفه ای هدایای نفیسی اهدا شد، بیان کرد محسن قنبر دوست و حسین نوروزی با اثر "زایش" به عنوان نفر اول انتخاب شد.

جاده کناری تاکید کرد: همچنین نفر دوم جشنواره به مجسمه با عنوان "گاو" به دو تیم با سرپرستی مرسم اشکانی و مریم عاشوری تعلق گرفت.

وی با اشاره به اینکه اثر"حیات وحش و هم زیستی"، کاری از پژمان سفر نژاد به عنوان رتبه سوم جشنواره مجسمه های شنی را کسب کرده است، خاطرنشان کرد: به برگزیدگان جشنواره جوایزی مانند، سکه بهار آزادی و هدیه نقدی اهدا شد.رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود، به معرفی 6 برگزیده در بخش آثار آماتور جشنواره مجسمه های شنی اشاره و اذعان کرد: فرهاد حسن زاده، نسیم باستانی، فاطمه موسوی، نسیم بدری، پوریا فرح بخشیان و پریسا رحیمی پور نفرات برتر بخش آماتوری این جشنواره شدند.

گفتنی است، نخستین جشنواره مجسمه های شنی به همت جمعیت دوستداران محیط زیست لنگرود و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر، شورای اسلامی و شهرداری چاف و چمخاله برگزار شد.


برای دیدن تصاویر زیبای این جشنواره به ادامه مطالب بروید ....


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، اخبار شهرداری چاف و چمخاله، گــــالــــری عــــکس
ادامه مطلب
[ پنجشنبه سیزدهم مرداد ۱۳۹۰ ] [ 14:38 ] [ یاســـرف.چ ]
به گزارش خبرگزاري فارس از لنگرود، مهرداد لاهوتي عصر امروز در جريان بازديد از بندر چندمنظوره چمخاله افزود: ساخت و نصب اسكله مسافري توسط اداره كل بنادر و دريانوردي گيلان انجام مي‌شود و سال آينده اين اسكله در بندر نصب خواهد شد.
وي هزينه ساخت اسكله مسافري در بندر چمخاله لنگرود را بالغ بر 15 ميليارد ريال عنوان كرد.
لاهوتي اظهار داشت: كارهاي اجرايي اسكله تجاري بندر چندمنظوره لنگرود طبق اصل 44 قانوني اساسي به بخش خصوصي واگذار خواهد شد.
نماينده مردم لنگرود در مجلس شوراي اسلامي با انتقاد از وضعيت اسكله نيمه تمام چمخاله تصريح كرد: پروژه نيمه تمام اسكله بندر چمخاله مدت 10 سال به حال خود رها شده بود و اگر اين پروژه توجيه اقتصادي نداشت چرا در اين مدت 10 ميليارد تومان براي آن هزينه شد و اصلا چرا اقدام به ساخت آن كردند.
لاهوتي اضافه كرد: زماني كه اين پروژه رها شده بود، تنها 30 درصد پيشرفت فيزيكي داشت و پيگيري‌هاي انجام شده از طرف وزير راه و رئيس سازمان بنادر منجر به تصميماتي شد.
وي بيان داشت: مقرر شد سازمان بنادر و دريانوردي استان ساخت اسكله مسافري چمخاله را آغاز كند و اسكله تجاري اين بندر توسط بخش خصوصي به مناقصه گذاشته شود.
لاهوتي ساخت بندر چمخاله را سبب متحول شدن شهرستان لنگرود و استان دانست و تصريح كرد: احداث اين اسكله‌هاي مسافري و تجاري در اقتصاد منطقه، شهرستان و حتي استان تاثيرگذار بوده و سبب ايجاد تحول مي‌شود.
در همین خصوص آقای علی .. م  دوست عزیز و گرامی خودم که همواره بنده را مورد لطف قرار داده و اتفاقاً در زمینه مرتبت فعالیت دارد نظر خودشون رو در مورد این پست که ظاهراً اطلاعات کاملتری نسبت به گفته های نماینده عزیزمون هست بیان کردند که به صورت کامل در زیر آورده شده است ....

با سلام خدمت آقا ياسر عزيز
اينجانب از طرف اداره كل ................... استان گيلان در سه نوبت به عنوان كارشناس جهت نظارت و برسي راهكارهاي توسعه بندر چمخاله به محل مذكور اعزام ولي با توجه به شرايط موجود دست از پا درازتر به انزلي برگشت نموديم علت آن هم اين بود كه مشكلات زيادي از جمله زير ساخت بندر ، راه هاي ورودي و خروجي آن ، بحث حظور اهالي بومي چمخاله ( كه چندين بار زمينهاي محوطه بندري رو به صورت تصرف عدواني تصرف نمودند) و ............................و جالب تر از همه با توجه به جلسه اي كه با مدير شركت مجاور بندر چمخاله كه كار هتل سازي را دنبال مينمايند داشتيم هنوز بندر چمخاله به صورت تمام كمال به بنادر و دريانوردي استال تحويل داده نشد در كل هنوز در مراحل اوليه كار واگذاري ميباشد . ياسر جان صحبتهاي نماينده هاي مجلس و مسئولين فقط جنبه تبليغاتي دارد و بس . تو خود حديث مفصل بخوان


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، اخبار شهرداری چاف و چمخاله
[ شنبه هشتم مرداد ۱۳۹۰ ] [ 20:5 ] [ یاســـرف.چ ]

مقدمه : چاف و چمخاله شهر شد ولی چه فایده ..... چه فایده که هر سال تعدادی زیادی از جوانان این منطقه بعد از فارغ التحصیلی راهی شهر های بزرگ شده تا تجربیات و یاد گرفته های خویش در عرصه های مختلف علمی رو در اختیار سرمایه داران و کارخانجات این شهر ها قرار دهند و یا کارگرانی که در شهر های شمالی فقط فصول خاصی از سال میتوانند کاری داشته باشند و الباقی را باید از اندوخته بخورند  ..... واقعا چرا باید شاهد مهاجرت هرساله به شهر های صنعتی و پایتخت باشیم ... چرا هیچکس نمیاد این سرمایه گذاری ها رو تو شهر خودمون انجام بده تا همون کارگر یا تحصیل کرده مجبور نباشه از شهر و دیار خودش دور باشه ؟؟ مشکل کار چیه ؟؟ حمایت ؟؟چرا از اون سرمایه گذار تو شهر بزرگ حمایت میشه ولی تو شهر کوچیکی مثل شهر ما هیچکس زمینه رو فراهم نمیکنه ؟؟؟چــــــــــــــرا .... ماباید تمام زمینهای شهرمون توش "درخت کاج " کاشته بشه ولی یک متر زمین برای ایجاد شهرک صنعتی نداشته باشیم ؟؟؟ واقعاً سوالی که من مطمئنم ذهن خیلی ها رو به خودش مشغول کرده .... مگه چقدر زمین کشاورزی تو چاف وجود داره که جوانهای ما بیکار نمانند . آیا هیچ برنامه ریزی نباید در این راستا صورت گیرد ؟؟؟ معمولاً طرحهای اقتصادی که توجیه داشته باشد و در بلند مدت منطقه را به رشد و توسعه نسبی برساند از نیازهای اساسی نهادهای اجرائی شهری یا استانی و حتی کشوری میباشد که در امتداد آن موفقیت حاصل میگردد ... آیا مسئولان و تصمیم گیران شهر چاف و چمخاله به فکر اینگونه طرحها و برنامه ریزی ها هستند ؟؟

در این زمینه دوست  و استاد عزیزم محمود مهزادی چافی مطلبی را تحت عنوان موانع و راهکارهای توسعه شهر چاف و چمخاله به تحریر درآورده که مطالب ایشان به طور کامل در این پست آورده شده است .

موانع و راهکارهای رشد و توسعه چاف

نزدیک به دو سال از تاسیس شهرداری چاف و چمخاله می گذرد .شهردار محترم و به همراه اعضای شورای شهر و عوامل اجرایی دیگر تاکنون تلاشهایی را برای عمران وآبادی این شهر تازه تاسیس داشته اند که بیشتر شامل زیبا سازی ظاهری خیابان اصلی ٬ توسعه معابرو آسفالت برخی از کوچه ها ٬ نصب چند تابلوی تبلیغاتی ٬درخت کاری بلوار چمخاله و گلکاری بلوارچاف٬جمع آوری منظم زباله و موارد دیگر است . البته در دو سال گذشته تغییرات دیگری هم از جمله افتتاح پل چمخاله ٬ نصب سیستم های روشنایی٬ افتتاح سالن ورزشی سرپوشیده ٬ اجرای طرحهای گاز و آبرسانی  در چاف و چمخاله انجام شد که نمی توان آنها را به حساب شهرداری گذاشت ولی با این حال جای تشکر و قدر دانی دارد زیرا این منطقه از یک عقب ماندگی تاریخی بر خوردار است و در گذشته کمترین توجهی به این منطقه نمی شد .

اما دیگر شرایط عوض شده است ٬ چاف وچمخاله به شهر تبدیل شده اند و بایدسطح قابل قبولی از امکانات شهری را داشته باشند . متوسط درآمد خانواده های شهری درتمام  ایران از خانواده های روستایی بیشتر است . بنابراین لازم است که مسئولین شهر ما هم تدابیری بیاندیشند تا در این منطقه هم شاهد افزایش درآمد مردم باشیم . درحال حاضر اساس در آمد مردم این منطقه در زیر مجموعه بخش کشاورزی یعنی کشت برنج٬هندوانه ٬صید ماهی ٬شکار پرندگان وپرورش مرغ و طیوراستوار است و در صد کمی از مردم منطقه در بخش های صنعتی و خدماتی مشغول بکار هستند که اگر وضع  به همین منوال ادامه یابد درآمد مردم نسبت به گذشته تغییری نخواهد داشت .هیچ کشوری در دنیا با تکیه تنها به کشاورزی رشد و توسعه نیافت . در کشورما هم سالها کشاورزی به عنوان محور استقلال بود اما مسئولین به اشتباه خود-البته خیلی دیر- پی بردند.پس لازم است که در صد اشتغال در بخش کشاورزی کاهش یافته و به بخش صنعت وخدمات افزوده شود که با راهکارهای زیر قابل وصول است است.

1-ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی وابسته به بخش کشاورزی ٬از طریق دعوت از صاحبان صنایع مربوطه جهت بازدید از منطقه چاف و چمخاله و در نظر گرفتن تسهیلاتی برای آنها جهت احداث واحدهای صنعتی که بطور مشخص می توان از واحدهایی نام برد که در زمینه تولید آبمیوه – از آب هندوانه- و یا بستنی میوه ایی با طعم هندوانه و موارد دیگری ازاین دست نام برد .

2-توجه ویژه به بخش توریست و گردشگری. بزرگترین مانع توسعه گردشگری چاف وجود اردوگاه هلال احمر  در مسیر جاده اصلی چاف به سمت دریا است که سبب قطع این جاده ارتباطی شده و مردم ناچارند برای رسیدن به دریا از یک جاده انحرافی و باریک استفاده کنند .مسولین شهر چاف باید از طریق مکاتبات اداری و پیگیری موضوع از طریق نماینده محترم و امام جمعه  شهرستان لنگرود و رایزنی با رئیس سازمان هلال احمر باید آنها را مجاب نمایند که مسیر جاده را باز نماید و مثل سابق دسترسی به دریا از کوتاه ترین راه ممکن انجام شود.پس از آن به فکرساخت بلوار ساحلی و توسعه و تعریض کوچه های مجاور باشند. در ساحل دریا هم باید سرویس های بهداشتی و امکانات اقامتی فراهم شود .آنگاه می توان با خدمات رسانی به مسافران باعث ایجاد اشتغال و درآمد برای مردم منطقه شد .

3-درشهرداری باید عوامل اجرایی دلسوز ٬ متعهد و متخصص وجود داشته باشد که ضمن پیگیری مطالبات بحق مردم ٬ خود افرادی آگاه به توسعه ی مسایل شهری باشند ٬این افراد باید دارای طرح و ایده باشند و بتوانند طرحهای کوتاه مدت ٬میان مدت و بلند مدت برای توسعه چاف و چمخاله  را تدوین نمایند ٬در این طرح ها باید اولویت های توسعه ی چاف و چمخاله مشخص شود و براساس آن طرح ها تمام کارها پیش رود.مسئولین شورای شهر هم باید متوجه باشند که مردم تمام اقدامات شان را زیر نظر دارند.

4-اجرای طرحهای توسعه ایی در چاف و چمخاله نباید با تخریب محیط زیست توام باشد . آیندگان هم سهمی از منابع طبیعی و خدادادی دارند. باید به توسعه پایدار توجه کنیم نه توسعه مقطعی٬در حال حاضر شهرداری برای توسعه جاده اصلی چاف به چمخاله اقدام به بهره بردای از ماسه بادی سواحل چاف نموده است که به هیچ وجه توجیه پذیر نیست . اگربهره برداری از ماسه های ساحلی توسط مردم جرم است٬برای ارگانهای دیگر هم جرم محسوب می شود.متاسفانه بهره برداری از ماسه بادی در پادگان شهید مطهری- در مسیر چاف به چمخاله-به اندازه ایی است که بیم آن میرود در سالهای آینده با تغییرات وبالا آمدن  سطح آب دریا در هنگام طوفانهای دریایی امواج دریا به جاده اصلی چاف به چمخاله برخورد کند.

در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای مسئولین شهر این نکته را یادآوری می کنم که این گفتار کوتاه تمام موانع و  راهکارهای توسعه چاف و چمخاله نیست و آنها باید برای دست یابی به اهداف خود در تمام مراحل تصمیم گیری و اجرای برنامه ها از نظریات و پیشنهاد های مردم آگاه شوند و مشارکت شهروندان را فراموش نکنند.مسئولین شهر چاف و چمخاله خود رابخشی از جامعه بدانند نه حاکم بر این جامعه. والسلام-

برگرفته از وبلاگ چاف نیوز به قلم محمود مهزادی(چافی)20/3/1390


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، اخبار شهرداری چاف و چمخاله
[ دوشنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۰ ] [ 15:8 ] [ یاســـرف.چ ]
نماينده مردم لنگرود و عضو هيات رييسه كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي در مراسم افتتاح اين پل اظهار داشت: پل بزرگ چمخاله بر بستر رودخانه لنگرود در محور لنگرود - ساحل چمخاله و رودسر با اعتباري بالغ بر 25 ميليارد ريال ساخته شده است.
'مهرداد لاهوتي' افزود: اين پروژه از مصوبات سفر اول رييس جمهوري به گيلان بوده كه كار احداث آن از سال1387 توسط اداره كل راه و ترابري استان آغاز شده بود.
وي بيان داشت: اين پل رودخانه اي به طول دهانه 80 متر و با عرض 70/11 متر بصورت دو بانده با دو پل مجزاي رفت و برگشت مي باشد كه در زمان حاضر نيز يك پل آن اجرا شده و با توجه به فرارسيدن فصل گرما و حضور مسافران تابستاني از نقاط مختلف كشور به شهرستان لنگرود و استفاده از مواهب سرسبز و ساحل زيباي درياي خزر، تاثير بسزايي در كاهش ترافيك و جذب بيشتر توريسم و توسعه اين صنعت خواهد داشت.
ساحل چمخاله درياي خزر در 10كيلومتري شهرستان لنگرود در شهر تازه تاسيس چاف و چمخاله قرار دارد كه پل چمخاله نيز بر روي رودخانه اصلي لنگرود واقع شده كه به سمت درياي خزر جاري مي باشد.
به گزارش ايرنا، وزير مسكن و شهرسازي همچنين از روند اجراي طرح مسكن مهر بندركياشهر نيز بازديد كرد.
اجراي طرح مسكن مهر شهر ساحلي كياشهر از تيرماه سال 89 در زميني به مساحت 40 هزارمتر مربع آغاز شده و داراي 408 واحد مسكوني در قالب 68 بلوك در 3 طبقه به متقاضيان داده مي شود.
هم اكنون اجراي اين طرح 40 درصد پيشرفت فيزيكي دارد و حدود 35 ميليارد ريال براي آن هزينه شده است


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله
[ چهارشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۰ ] [ 22:22 ] [ یاســـرف.چ ]

از : یاسر فرجود چافی

بازم از چاف بازم از محل خودمون ولی اینبار مطلبی که شاید حرف دل خیلی ها باشه  ، بحث داغ قهوه خونه های محل که فکر کردم بحث خوبی هم واسه وبلاگ نویسان چافی باشه .

بحث در مورد خاکبرداری بی رویه در سالهای اخیر از منطقه ما بوده که به سبب عدم نظارت صحیح در بلند مدت قطعاً مشکل ساز خواهد شد  . این مسئله از وقتی شروع شد که پای انواع لودر و بلدوزر و بیل مکانیکی به محلمون باز شد . یادم میاد حدود 20  سال قبل وقتی یه بیل مکانیکی یا لودر یه جائی داشت کار انجام میداد با بچه های محل جمع میشدیم و واسه تماشای این ماشین ها میرفتیم . ولی الان ...........

کافیه 1 ساعت تو سه راه چاف بمونی مطمئناً یه سه چهار تائی از این ماشینها رو که قطعاً برای عمران و آبادانی ساخته شدن رو خواهید دید . البته ناگفته نماند که این چهار چرخ های غول پیکر نقش بسزائی در تسطیح و هموار سازی اراضی منطقه داشته اند و از دلایل اصلی تغییر شکل شهر چاف بوده اند . ولی چند سالی است که به دلیل متقاضیان فراوانی که ماسه های  ساحل منطقه برای ساخت و ساز در شهرهای همجوار داشته موجب برداشت بی رویه این ماسه ها و انتقال آن به اطراف میشود .


خاکبرداری از مناطقی که دارای ملکیت شخصی باشه شاید اشکالی  نداشته باشد  ولی اینکه افراد سود جو به خاطر منافع شخصی خودشون ماسه های ساحل چاف رو به مناطق دیگه بفروشند کمی سخت و غیر قابل تحمل به نظر میرسه ، کاری که جلوی چشم خیلی ها داره انجام میشه ولی به دلیل ناتوان بودن مردم منطقه در مقابله با این افراد همچنان به قوت خود باقیه و کماکان در حال انجام .

واگه همین جور ادامه پیدا کند بنظر میرسد که چاف شبیه به یک گودال بزرگ خواهد شد که بیرون اومدن از این گودال بسیار سخت و دشوار خواهد بود . زیاد شدن ماشین آلات سنگین در چاف  و علی الخصوص در چند سال گذشته نیز نشانگر پر رونق بودن این عمل سودجویانه  برای صاحبان دستگاههای خاکبرداری میباشد و کامیون داران می باشد.

امیدوارم با نظارت صحیح مسئولان منطقه توقف کامل خاکبرداری غیر قانونی منطقه را شاهد باشیم  البته  در این مورد به نظر میرسد که محیط زیست و جنگلبانی  و منابع طبیعی منطقه  آنچنان که  باید و شاید نیروی خود را متمرکز جلوگیری از این عمل نمی نمایند و به نوعی با سود جویان مدارا میکنند که  کمی مشکوک نیز به نظر میرسد و حتی شاید . . . . .

از شهردار محترم چاف و چمخاله نیز تقاضا داریم که  مسئله فوق را به شکلی اساسی تر مورد بررسی قرار داده  و  با پیگیری  و هماهنگی با ادارات مرتبط برخورد جدی تری با ســــودا گــــران خاک چاف نمایند .

مطمئناً در بلند مدت باید چند برابر آن را هزینه کرده چاله هائی را که ساخته ایم پر کرده و ساخت ساز های خود را انجام دهیم . در سال گذشته نیز مردم چاف شاهد استخراج خاک کف مرداب چاف بوده اند که توسط افراد خاصی و جهت مصارف نامعلوم بوده اند.


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله
[ جمعه نهم اردیبهشت ۱۳۹۰ ] [ 18:34 ] [ یاســـرف.چ ]

طبق معمول که به بلاگهای بچه محلامون سر میزدم تو وبلاگ چاف نت آقا هادی پست زیر رو دیدم که برام خیلی جالب بود .

عین متن خود آقا هادی رو در زیر آوردم :


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×
ادامه مطلب
[ یکشنبه چهارم اردیبهشت ۱۳۹۰ ] [ 18:18 ] [ یاســـرف.چ ]

امروز میخوام راجع به یه مطلب که ممکنه واسه خیلی ها جالب باشه صحبت کنم ، مطلبی که ممکنه خیلی راجع به اون فکر کردن ولی به نتیجه روشنی نرسیدن !

چاف چیه ؟

بحث در مورد اسم شهر خودمونه " چاف " اسمی که شاید واسه خیلی ها هیچ معنی نداره و اصلاً نامفهومه ! بارها در فرهنگ لغات داخلی به سرچ و جستجو در مورد معنی لغت چاف پرداختم  ولی هیچ اطلاعاتی به دست نیاوردم ،  ظاهراً ریشه این لغت اصلاً فارسی نیست  . البته از افراد مسن محل هم که میپرسی معمولاً اطلاعات دقیقی در مورد این مسئله ندارند ولی جملگی به حضور نظامیان روس در این منطقه اشتراک نظر دارند و  به دلیل حضور قزاقها در مقطعی در این مناطق  واژه چاف ابتدا توسط این افراد به کار برده شده  و به نظر میرسد ریشه اصلی این کلمه روسی  بوده و و باید در فرهنگ لغات روسی دنبال آن گشت . جهت روشن تر شدن بیشتر این مسئله در یکی از فرهنگ لغات آنلاین روسی لغت CHAFF رو سرچ کردم چون لغت CHAF هم ظاهراً اشتباه بوده و جوابی نمیدهد ، پس لغت CHAFF با 2 تا F در فرهنگ لغات روسی را پیدا کرده و نتیجه را در GOOGLE TRANSLATE  گذاشتم که در جواب و معنی این لغت دقیقاً مطالب زیر را نشان میداد .

"""کاه. . n. 1. کاه 2. کاه ، کاه 3. تفاله 4. سبوس 5. کاه (زباله scutching و carding) 6. گفتگوی بورسی ، اذیت کردن ، سر شایعه سازی 7. attr. نی -  نیزار - تخت کاه دانه گندم در کیل از کاه ، با وجود تلاش های بزرگ ؛ -- seq پرنده قدیمی با کاه نه گرفتار. پرنده قدیمی با کاه نه گرفتار 2. v. 1. هک ، برش (نی ، و غیره) 2. گفتگوی بورسی ، کاه"""
به نظر میرسد در ترجمه بالا  ، ترجمه شماره 7 نزدیکترین واژه به طبیعت و جغرافیای منطقه چاف باشد و با توجه به قدمت منطقه و پیشه اکثر مردم در سالهای دور میتوان معنی " نی " یا " نیزار" را برای آن برگزید زیرا منطقه چاف از دو طرف شمالی و جنوبی به دریا و مرداب احاطه شده و همواره محل رویش گیاهان خودرو نظیر انواع نی و بامبو بوده است تا حدود 30 تا 40 سال قبل نیز پوشش کف و سقف اکثر خانه ها نیز از  ساقه های نی بوده است . و همچنین با توجه به شنیده هائی که ما از قبل داشته ایم و خیلی ها در محل نیز از نیزار به عنوان معنی لغت چاف استفاده میکنند این معنی به لغت چاف نزدیکتر است و بسیار واقعی تر به نظر میرسد .
از همشهریان عزیز هم میخوام تا نظراتشون رو در این باره منعکس کنند تا در مورد آن بحث شود .

از یاسر فرجود چافی

موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله
[ شنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۰ ] [ 22:40 ] [ یاســـرف.چ ]

تیم فوتبال شهرداری چاف و چمخاله در دومین بازی خود از سری رقابتهای لیگ دسته یک گیلان موفق شد با تک گل دقیقه 5 اسماعیل وفائی تیم خوب و قدرتمند استقلال آستانه اشرفیه  را شکست داده و به تنهائی و با 6 امتیاز از 2 بازی در صدر جدول گروه خود قرار گیرد . تیم شهرداری علیرغم اخراج زود هنگام کاپیتان هادی کیائی موفق به کسب این 3 امتیاز شد . همچنین دروازه بان این تیم " جواد فقانی" روز خوبی را پشت سر گذاشت و با عکس العمل های مناسب در چند مورد از به ثمر رسیدن گل تیم حریف جلوگیری کرد .


تیم شهرداری با توجه به تمرینات منظمی که در ماه های گذشته انجام داده و با حضور جوانان باانگیزه ای نظیر اشکان فرجود ،پژمان نباتی ،شهریار ناصح ،آریان شکری مسابقات زیر گروه را بسیار قدرتمند آغاز کرده است و به نظر می رسد مربی این تیم یعنی علی ناصح تیم خوبی را برای این مسابقات آماده کرده است و با توجه به آمادگی این تیم صعود به مراحل بالاتر دور از انتظار نیست .


شهردار ورزشدوست چاف و چمخاله نیز تماشگر ویژه این بازی بود و البته از دلایل اصلی موفقیت این تیم حمایتهای ویزه شهرداری چاف و چمخاله در ماههای اخیر  از این تیم میباشد که جای تشکر و قدردانی دارد  . موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، فوتبال چاف و چمخاله و منطقه، فوتبال شهرداری چاف و چمخاله
[ چهارشنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۰ ] [ 22:7 ] [ یاســـرف.چ ]

من هم تعطیلات عید رفتم شمال / چــاف  مثل خیلی ها  !

البته شمال رفتن من فرق داره ، چون من اگه نتونم برم شمال نمیدونم چی به سرم میاد !

امسال هم مثل سالهای قبل رفتیم چاف ولی کمی دیرتر دقیقاً صبح 6 فروردین عازم چاف شدیم . ولی شش روزی که تو تهران بودم خیلی بهم سخت گذشت ،فقط روزها رو میشمردم و خیلی دپرس شده بودم اینکه همه دوستان الان با هم بودن و من مجبور بودم تو تعطیلاتی که تهران مثل شهر ارواح میشه اینجا بمونم و در و دیوارو نگاه کنم و مثل زندونیها روز  شماری کنم . البته روزهائی که تو چاف بودم تونستم حسابی خوش بگذرونم . از اینکه می تونستم با دوستان باشم خیلی خوشحال بودم و هم اینکه تو مهمونیهای سریالی خانواده  و فامیل ها تونستم  بستگان دور و نزدیک رو ببینم  و یه عالمه ماهی بخورم !!!! روزهای خوب و بیاد ماندنی گشت و گذار روزانه تو یه هوای خوب و عالی ، دقیقاً روزی که من رسیدم چاف هوا خوب شد و تا روز آخری که بودم هوا خوب بود .

برنامه فوتسال شبانه هم که قبل از رفتن من بچه ها برنامه ریزی کرده بودن خیلی حال داد از ساعت 12 شب شروع میشد و تا نزدیک صبح ادامه داشت . خیلی جالب بود ساعت 12 شب تعداد افراد حاضر در سالن به 20 تا 25 نفر هم میرسید . تونستم یه چند تائی هم گل بزنم البته پاسورهای خوبی داشتم .

با چیزی که من دیدم فکر کنم امسال مسافران نوروزی منطقه ما خیلی بیشتر شده بودن همه ویلا ها و سوئیت ها پر شده بود و خیلی ها هم تو چادر شب رو سپری میکردن . ساحل چمخاله جا واسه سوزن انداختن نبود و آخر شبها هم که مثل سانفرانسیسکو می شد ،همه ماشینها یه جا جم میشدن و شروع میکردن به رقص و شادی .( البته ما جزء اونهائی بودیم که از کنارشون رد میشدیم)خلاصه جا همه اونهائی که میخواستن به شهر ما سر بزنن و موفق نشدن خیلی خالی بود . و امیدوارم فرصتی پیش بیاد و بتونن از شهر  و ساحل زیبای ما دیدن کنن . مشکل ترافیک پل چمخاله هم که با افتتاح پل جدید که البته هنوز به صورت کامل افتتاح نشده به طور کامل رفع شده و برای اولین بار حتی در روز سیزده بدر هم ما ترافیکی روی این پل نداشتیم . 

جا داره از مسئولین محترم هم تشکر بشه که بالاخره پس از چند سال معضل ترافیک پل چمخاله را رفع کردند .


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله
[ چهارشنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۰ ] [ 17:22 ] [ یاســـرف.چ ]

 در تعطیلات عید فرصتی پیش اومد که به تماشای "فیلم اخراجی های 3 " بنشینم .فیلمی که با تبلیغات گسترده ای که انجام داده توانسته بود در روز اول فروردین 90 افراد زیادی را برای تماشای فیلم به سینما آفریقا بکشاند .فیلمی که با بازی طنز آلود اکبر عبدی ،امین حیائی ،محمد رضا شریفی نیا ،رضا رویگری و یوسف صیادی در این قسمت و با محوریت انتخابات موضوعیت فیلم را از جنگ ایران و عراق به جنگ انتخاباتی تغییر داده بود لحظاتی در فیلم وجو داشت که در هر صورت بیننده را جذب مینمود ولی در کل نسبت به سری های قبلی  این فیلم ضعیف تر بود و پرداختن به مسئله انتخابات تا حدود زیادی فیلم را تحت الشعاع قرار داده است .  در داستان فیلم افرادی که در جنگ کار خاصی انجام نداده بودند و تنها با استفاده از عکسهای آن دوره قصد بازار گرمی و مطرح نمودن خود به عنوان یک قهرمان را داشتند در حالیکه قهرمانان واقعی ادعائی از آن روزها نداشتند جالب و بسیار واقعی به نظر میرسید . در این فیلم بیشتر به انتخابات دوره گذشته و کاندید های آن به صورت طنز پرداخته شده است .

اما در بحث کمدیهای چند ماهه اخیر سینمای ایران فیلم "سن پطرزبورگ "یک نمونه کامل  و جذاب به شمار میرود بازی عالی محسن تنابنده و پیمان قاسم خانی در قالب دو آس و پاس و با دو تفکر متفاوت و با موضوعیت متفاوتی که فیلم داشت این اثر را به یکی از آثار دیدنی و جاودانه سینما ایران تبدیل نموده است  .  پیشنهاد میکنم که حتماً این فیلم را ببینید .

در میان این همه كمدی سخیف و مبتذل كنونی، سن پترزبورگ غنیمتی است كه باید قدر آن را دانست.


فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی که همین امروز موفق به دیدن این فیلم شدم  یک فیلم کاملاً با مضمون و در واقع روایت به ظاهر ساده‌ای دارد ولی مسائل اخلاقی و روان شناختی و اجتماعی مطرح شده در آن پیچیده است. این فیلم موفق می‌شود جامعه ایرانی را به نحوی در کانون توجه قرار دهد که نمونه آن را در کمتر فیلم دیگر می‌توان یافت.


در صحنه صحنه این فیلم جزئیات جدیدی ارائه می‌شود و همین جزئیات جدید دورنمای اخلاقی داستان را تغییر می‌دهد. فیلمنامه فرهادی به طرز قابل توجهی طرف هیچ یک از شخصیت‌ها را نمی‌گیرد؛ بلکه برعکس، همه شخصیت‌ها به طور برابر، هم حق دارند و هم ندارند. همه آنها در چنبره غرور و خودخواهی، اخلاقیات و مذهب، و پول و افتخار گیر افتاده‌اند. فقط انتهای این فیلم نیز همانند درباره الی پایانی باز دارد یعنی اینکه در مورد اتفاقات انتهای فیلم توضیح روشنی نداده شاید با اینکار این خواسته تا بیننده حوادث بعدی را پیشبینی کند البته به نظر من تمام شیرینی این فیلم به همان است ! واقعاً ارزش دیدن رو داره .

از : یاسر ف . چ


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×
[ چهارشنبه سوم فروردین ۱۳۹۰ ] [ 15:14 ] [ یاســـرف.چ ]

با سلام و تبریک مجدد سال نو به همه دوستان و بینندگان محترم وبلاگ . در سال جدید و در جهت ارتقای سطح کیفی وبلاگ و استفاده هر چه بیشتر از ابزارهای سایتهای بزرگ اجتماعی دنیا لینک این سایتها نظیر فیس بوک ،توئیتر،یاهو،گوگل و حتی کلوب دات کام برای به اشتراک گذاری مطالب هر پست در این وبلگ گذاشته شده است . در صورت عضو بودن در این سایتها با به اشتراک گذاری مطالب این وبلاگ میتوانید مطالب  این وبلاگ را با دوستان خود نیز معرفی کرده و در بالا بردن هر چه بیشتر سطح کیفی این وبلاگ به من کمک کنید . امیدوارم که مورد استقبال شما عزیزان قرار گیرد .


در ادامه مطلب بحثهای تکمیلی در مورد معرفی شبکه اجتماعی facebook ارائه خواهم داد .


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×
ادامه مطلب
[ چهارشنبه سوم فروردین ۱۳۹۰ ] [ 12:46 ] [ یاســـرف.چ ]

به تو که می‌گویی: گیلک بی‌غیرت است؛

بله نارفیق، گیلک بی‌غیر…ت است و تو باغیرت.اگر چشم‌گیر بودن عظمت سپاه دیلمیان در ارتش ایران باستان و اثرگذاری شگرف‌شان در شکست والرین، امپراتور روم بی‌غیرتی است، گیلک بی‌غیرت است. اگر دو و نیم قرن مقاومت در برابر هجوم اعراب در حالی که تمام ایران به چنگ تازیان افتاده بود و مبارزه دلیرانه «موتا» سردار دیلمی ِ سپاهیان ری و گیلان و آذربایجان در برابر اعراب بی‌غیرتی است، گیلک بی‌غیرت‌ترین ِ بی‌غیرت‌هاست. اگر این موضوع که گیلکان برخلاف سایر نقاط ایران که اغلب با جنگ و شمشیر به اسلام رو آوردند، دو قرن و نیم بعد از هجوم اعراب و آن هم با فکر و اختیار، دین اسلام را از علویانی که برای نجات از خلفای عباسی به گیلان پناه آورده بودند پذیرفتند، اگر این امر بی‌غیرتی است، خوب بله، گیلک بی‌غیرت است.

توضیحات تکمیلی را در ادامه مطلب بخوانید .

برای شرکت در بحث مربوط به "گیلک بی غیرت است "میتوانید دربحثهای تالار گفتمان سایت ایران چاف شرکت نمائید .

www.iranchaf.comموضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، درباره لاهیجان، درباره لنگرود
ادامه مطلب
[ سه شنبه دوم فروردین ۱۳۹۰ ] [ 14:51 ] [ یاســـرف.چ ]

واحد مرکزی خبر: خبرگزاری شین هوا در خبری فوری از توکیو اعلام کرد ... پلیس ملی ژاپن امروز یکشنبه اعلام کرد تا ساعت نه بامداد امروز به وقت ژاپن ، شمار کشته شدگان ناشی از سونامی و زلزله این کشور به هفت هزار و هفتصد و شمار ناپدید های این فاجعه نیز به یازده هزار و ششصد و پنجاه و یک نفر افزایش یافته است.

منابع خبری لحظاتی پیش از افزایش آمار کشته شدگان زلزله و سونامی اخیر در این کشور به بیش از ۱۰ هزار نفر خبر دادند. شبکه خبری الجزیره دقایقی پیش به نقل از پلیس ژاپن اعلام کرد: بیم آن می رود که بیش از ۱۰ هزار نفر از ساکنان منطقه زلزله زده میاگی کشته شده باشند. البته اکثر ساکنان این منطقه ساحلی در پی زلزله ۸٫۹ ریشتری آسیب چندانی ندیده بودند، اما با رسیدن امواج سونامی به این منطقه خبری از سرنوشت آنان در دست نیست. خاطرنشان می شود پس از زمین لرزه ۸٫۹ ریشتری ژاپن امواج سهمگین سونامی از کرانه های اقیانوس آرام به سواحل ژاپن رسید. این امواج سهمگین که گفته می شود ارتفاع آن تا حد ۱۰ متر نیز می رسید اکثر مردم ژاپن را غافلگیر کرد تا آمار قربانیان به صورت تصاعدی افزایش یابد.این در حالی است که منابع خبری ساعاتی پیش آمار نهایی قربانیان زلزله و سونامی اخیر در ژاپن را در حد ۱۵۰۰ نفر اعلام کرده بودند که با اضافه شدن این ۱۰ هزار کشته، میزان تلفات جانی بسیار بالا خواهد رفت. زلزله ۸٫۹ ریشتری اخیر در ژاپن در عمق ۲۴٫۴ کیلومتری زمین و در ۱۰۰ کیلومتری استان میاگی اتفاق افتاد. این زمین لرزه به مدت ۲ دقیقه ژاپن را به لرزه درآورد.

آخرین عکس های فاجعه سونامی در ژاپن:

آخرین عکس های فاجعه سونامی در ژاپن

تعداد کشته شدگان فاجعه ژاپن به همراه تصاویر جدید از سونامی ژاپن

آخرین عکس های فاجعه سونامی در ژاپن

آخرین عکس های فاجعه سونامی در ژاپن

تعداد کشته شدگان فاجعه ژاپن به همراه تصاویر جدید از سونامی ژاپن

آخرین عکس های فاجعه سونامی در ژاپنآخرین عکس های فاجعه سونامی در ژاپنتعداد کشته شدگان فاجعه ژاپن به همراه تصاویر جدید از سونامی ژاپن

منبع : سایت نیلوفرانه


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×
ادامه مطلب
[ دوشنبه یکم فروردین ۱۳۹۰ ] [ 10:51 ] [ یاســـرف.چ ]
رده بندی 10 شهر تمیز دنیا که توسط مجمع کشورهای عضو اکو صورت گرفته به شرح زیر اعلام شده است . البته لازم به توضیح اینکه اساس این رتبه بندی ذخایر آب آشامیدنی ،چگونگی دفع زباله و فاضلاب، آلودگی هوا و تراکم ترافیکی بوده است .
فکر میکنید تهران تو این رتبه بندی و با این معیارها  چه رتبه ای را کسب خواهد کرد ؟
خدا قسمت کنه تو تعطیلات عید امسال بتونید به این شهرها سفر کنید و ازش لذت ببرید !

ولینگتون . نیوزلند


((بقیه در ادامه مطلب))

موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، گــــالــــری عــــکس
ادامه مطلب
[ جمعه بیست و هفتم اسفند ۱۳۸۹ ] [ 21:0 ] [ یاســـرف.چ ]
برنامه  و لیست پخش فیلمها و سریالهای نورزی صدا و سیما اعلام شد .در این لیست اسم فیلمهایی نظیر رابین هود ،شاتر آیلند ، داستان اسباب بازی 3 ،نبرد تایتانها ،سه گانه پارک ژوراسیک نیز به چشم میخورد که جزء فیلمهای خوب و دیدنی سینمای هالیوود در گذشته میباشد . امیدواریم که با یک برنامه ریزی خوب و دقیق به تماشای فیلم های زیبای این ایام برسید   .


*شبکه یک:

فیلم‌های نوروزی شبکه یک ساعت 16:10 پخش می‌شود.

"غیرقابل ردیابی" 24 اسفندماه، "زیرخاکی" 24 اسفندماه، "پلیس بروکلین" 25 اسفندماه، "گروگان" 25 اسفندماه، "خوب، بد، عجیب" 26 اسفندماه، "همان نور معرفت" 26 اسفندماه، "چهره به چهره" 27 اسفندماه، "شاتر آیلند" 28 اسفندماه، "کارآگاه دی" 29 اسفندماه، "سـرخ" 1 فروردین، "خداحافظ تهران" 2 فروردین، "محموله" 3 فروردین، "جنگجویان طوفان" 4 فروردین، "تـلقـیـن" 5 فروردین"، "شکار روباه" 6 فروردین، "بـدون رد پا" 7 فروردین، "القا" 8 فروردین، "بـازی با مـرگ" 9 فروردین، "به دنبال اریک" 10 فروردین، "سه روز بعد" 11 فروردین، "منـطـقـه سبـز" 12 فروردین، "الم شنگه" 13 فروردین.

*شبکه دو: 

فیلم‌های نوروزی شبکه دو ساعت 17 روی آنتن می‌رود.

 "یک اتفاق ظاهراً ساده" 24 اسفندماه، "رابین هود" 24 اسفندماه، "میمون‌های فضایی 2" 24 اسفندماه، "داستان اسباب‌بازی 3 "24 اسفندماه، "اژدها تونو چطور آموزش بدین" 24 اسفندماه، "میراث پر درد سر" 25 اسفندماه، "خرگوش مخملی" 26 اسفندماه، "دمزری" 27 اسفندماه، "شهر در دست بچه‌ها" 28 اسفندماه، "ایکیچان توبوکو" 29 اسفندماه، "حدس بزن چه کسی برای عید می‌آید" 1 فروردین، "قلمرو حیوانات" 2 فرودین، "ویکـی" 3 فرودین، "همنشین" 4 فروردین، "مرد نفرت انگیز" 5 فروردین، "سرخ پوست" 6 فروردین، "سیب سنجد سمنو" 7 فرودین، "دلاوران کوچک" 8 فروردین، "آلبرت و دوست نامریی" 9 فروردین، "هاچ" 10 فرودین، "فوتبالیست‌های بازیگوش" 11 فرودین، "جامانده"12 فروردین، "ماجراهای سامی

13 فروردین

*شبکه سه

فیلم‌های این شبکه تلویزیونی هر روز ساعت 20:15 پخش می‌شوند.

 روز 24 اسفند به دلیل پخش مسابقات جام باشگاههای آسیا، شبکه سه فیلم سینمایی پخش نمی‌کند. "عمو بوت نات" 25 اسفندماه، "افسانه کین" 26 اسفندماه، "الو" 27 اسفندماه، فیلم سینمایی 28 اسفندماه هنوز مشخص نشده است، "پسرکاراته باز" 29 اسفندماه، "گردشگر"1 فروردین، "نبرد تایتان‌ها" 2 فروردین، "پدر" 3 فروردین، "افسانه جادوگر" 4 فروردین، "موعد مقرر" 5 فروردین، فیلم سینمایی روز 6 فروردین هنوز مشخص نشده است، "شهر" 7 فروردین، "مکانیک" 8 فروردین، فیلم سینمایی روز 9 فروردین هنوز مشخص نشده است، "اون یکی‌ها" 10 فروردین، "اسم من خان" 11 فروردین، "شبح نویسنده" 12 فرودین، فیلم سینمایی روز 13 فروردین هنوز مشخص نشده است.

*شبکه چهار:


فیلم‌های شبکه چهار سیما هر روز ساعت 18 پخش می‌شوند.

"پارک ژوراسیک1" 24 اسفندماه، "پارک ژوراسیک 2 " 25 اسفندماه، "پارک ژوراسیک 3" 26 اسفندماه، "در آغاز یک روز" 27 اسفندماه، "سرگذشت ریدیک" 28 اسفندماه، "خانه‌ای در غبار" 29 اسفندماه، "نـوع چهارم" 1 فروردین، "بی‌پولی" 2 فروردین، "نوامبر دیوانه" 3 فروردین، "اتاق فرمت" 4 فروردین، "دیوید کاپرفیلد" 5 فروردین، "آزمون" 6 فروردین، "محاکمه" 7 فروردین، "نشانی" 8 فروردین، "تیغ‌های خونین" 9 فروردین، "کنعان" 10 فروردین، "تابستانی که گذشت" 11 فروردین، "سلام ناشر محترم" 12 فروردین، "قطارسیبری" 13 فروردین.

*شبکه تهران:

"طعمه" 24 اسفندماه، "حد نهایی" 25 اسفندماه، "بازی 1" 25 اسفندماه، "بازی 2" 26 اسفندماه، "گرفتار در آتش" 27 اسفندماه، "شبح 1" 28 اسفندماه، "شبح 2" 29 اسفندماه، "نیش زنبور"1 فروردین، "فرمانده" 2 فروردین، "از دور دست طلوع" 3 فروردین، "توقف ناپذیر"4 فروردین، "پنج نقابدار به دنبال تلافی" 5 فروردین، "شکست ناپذیر" 6 فروردین، "کتونی سفید" 7 فرودین، "آتش و یخ" 8 فروردین، "مسابقه موش‌ها" 9 فروردین، "پلیس‌های اخراجی" 10 فروردین، "قاصد تندرو" 11فروردین، فیلم سینمایی 12 فروردین هنوز مشخص نشده است. "آتش بازی" 13 فروردین.

*سیمای استان‌ها:

سیمای استان‌ها هروز ساعت 13:30 یک فیلم سینمایی پخش می‌کند.

"آرام تا آرام" 29 اسفندماه، "خاطره گمشـده" 1 فروردین، "ستاره‌هـای روی زمـیـن 1" 2 فروردین، "ستاره‌های روی زمـیـن"3 فروردین، "ملاقات غیر ممکن" 4 فروردین، "شیدایی" 5 فروردین، "در میان زنان" 6 فروردین، "در میـان زنـان2 "7 فروردین، "در میان زنان 3" 8 فروردین، "در میـان زنان 4" 9 فروردین، "بغض باوه یال" شاعر قله‌های مه‌آلود 10 فرودین، "مرگ مغزی" 11 فروردین، "بهـمنا" 12 فروردین، "یک تیر و دو نشان" 13 فروردین، "کونگ فـو میمون دیوانه" 19فروردین، "معمای ارتا" 26 فروردین.

 

ساعت پخش مجموعه های نوروزی مشخص شد

ساعت پخش مجموعه‌های تلویزیونی "پایتخت"، "نامه‌های بالدار"، "راه در ور" و "سفر، کیش، مات" در ایام نوروز مشخص شد.

به گزارش خبرگزاری سینمای ایران، مجموعه تلویزیونی "پایتخت" به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه‌کنندگی الهام غفوری ایام نوروز هر شب ساعت 22:10 تا 23 روی آنتن می‌رود. تکرار این سریال صبح روز بعد ساعت 10 تا 11:30 است.

 در خلاصه این مجموعه آمده: خانواده ای پیش از زمان تحویل سال نو، تصمیم می گیرند از گرگان به تهران مهاجرت کنند. آنان هنگام ورود به پایتخت با مشکلاتی و اتفاقات مختلفی مواجه می شوند.

 شبکه دو سریال "نامه‌های بالدار" به کارگردانی امیر فیض را در نوروز 90 پخش می‌کند. این سریال هر روز ساعت 21:25 تا 22:10 روی آنتن می‌رود و تکرار آن روز بعد ساعت 15:15 تا 16 پخش می‌شود.

"نامه های بالدار" داستان چند نوجوان را روایت می کند که در یک اتفاق چند نامه عجیب و غریب به دستشان می رسد و به سفری عجیب و ماورائی می روند. این نوجوانان در این سفر در مواجهه با اتفاقات، سخت کوش تر می شوند و برای حفظ یک میراث فرهنگی مشترک تلاش می کنند.

 سریال "راه در رو" به کارگردانی سعید آقاخانی هر شب ساعت 23 تا 23:45 از شبکه سه روی آنتن می‌رود و تکرار آن نیز روز بعد ساعت 13:45 تا 14:30 خواهد بود.

 در ایام نوروز شبکه چهار سیما هر روز یک تله تئاتر ساعت 18 تا 19:30 پخش می‌کند.

 سریال "سفر، کیش، مات" به کارگردانی مجید صالحی نوروز از شبکه تهران پخش می‌شود. این سریال هر شب ساعت 20:30 تا 21:30 روی آنتن می‌رود و تکرار آن روز بعد ساعت 16 تا 16:45 است.

 در خلاصه داستان سریال آمده است: صدف و چاوش زوج جوانی هستند که پس از مشکلات عدیده با یکدیگر ازدواج می کنند، آنها تصمیم می گیرند برای گذراندن ماه عسل به کیش سفر کنند، در این میان به علت دیر رسیدن از هواپیما جا می مانند، صدف تصمیم می گیرد که با قطار بروند در ایستگاه قطار ساک چاوش را می زندو ....


-------------------------------------------

منبع : شبکه ایران


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×
[ جمعه بیست و هفتم اسفند ۱۳۸۹ ] [ 20:33 ] [ یاســـرف.چ ]

مدال فدراسيون جهاني جراحان مغزواعصاب به نام پروفسورسميعي نامگذاري شد
برلين - در نشست فدراسيون جهاني جامعه جراحان مغزواعصاب در ژنو، اهداي مدال اين فدراسيون با نام و تصوير پروفسور مجيد سميعي جراح ايراني به تصويب رسيد.
رييس سابق خانه جانبازان ايران دركلن وهماهنگ كننده ساخت مركزمغزواعصاب ايران زيرنظر پروفسورسميعي كه با وي ارتباط نزديكي دارد، روز پنجشنبه درگفت وگو باخبرنگارايرنا بااعلام اين خبرافزود: اين تصميم در نشست فدراسيون جهاني جامعه جراحان مغز واعصاب در روز هاي 9و10فوريه(19و20بهمن)در شهر ژنو سوييس اتخاذ شده است.
امرالله حمزه ايي گفت: طبق تصميم اين فدراسيون از اين به بعد اين جايزه هر دو سال يك بار به بهترين جراح مغزو اعصاب در دنيا كه خدمت بزرگي در زمينه علمي و تحقيقاتي و پزشكي دراين رشته در دنيا انجام دهد، اهدا مي شود.
اين جايزه شامل يك مدال كه در يك طرف آن تصوير پروفسورسميعي خواهد بود، همراه با 10هزار يورو جايزه طي مراسمي به نفر برتر اهدا مي شود.
دراين فدراسيون 250نفرازاعضاي فدراسيون جامعه جراحان مغز واعصاب دنيا از110كشورعضويت دارند.
انتخاب فردبرتربراي دريافت اين جايزه برعهده هيات عالي درهيات رييسه فدراسيون جهاني جامعه مغزو اعصاب به رياست رييس اين فدراسيون است كه با بررسي فعاليت هاي علمي ، تحقيقات و پزشكي از بين برجسته ترين افراد صورت مي گيرد.
در اين نشست همچنين تصويب شد كه اولين جايزه پروفسور سميعي روز16سپتامبر2011(25شهريور1390) در كشور برزيل اهدا شود. دومين جايزه نيز در سال 2013در سئول كره جنوبي و سومين جايزه هم درشهررم ايتاليا در سال 2015اهدا خواهد شد.
فدارسيون جهاني جامعه جراحان مغزواعصاب دلايل انتخاب نام مجيدسميعي براي اين جايزه راخدمات ارزنده و 40ساله اين دانشمند ايراني در اين رشته بويژه خدمات منحصر به فرد وي در زمان رياست بر فدراسيون جهاني جراحان مغز و اعصاب در طي سالهاي 1977 تا 2001 عنوان كرده است.
بنابراعلام اين فدراسيون، اقدامات وخدمات مجيد سميعي در دوره رياست بر فدراسيون جهاني انجمن هاي جراحان مغزو اعصاب طي65سال تشكيل اين فدراسيون كم سابقه بوده وباعث پيشرفت قابل ملاحظه ايي در اين حيطه گرديده است.
اين فدراسيون بخشي از خدمات پروفسور سميعي در دوره رياست بر فدراسيون جهاني جامعه جراحان مغز و اعصاب را به شرح زير اعلام كرده است.
1- سميعي طي سالهاي 1977 تا 2001با رياست بر اين فدراسيون تغييرات اساسي در ساختار آن ايجاد كرد. اين تغييرات باعث توسعه برنامه هاي آن از جمله تربيت و آموزش تعداد بيشماري جراح مغز واعصاب درسراسر دنيا شد و اين افراد در كشورهاي خود موفق عمل كرده و سطح جراحي در اين رشته را بالا بردند.
2- ايجاد بنياد خيريه براي آموزش وتعليم پزشكان جوان در رشته حراجي مغز و اعصاب در كشورهاي افريقايي. اين پزشكان بعد ازحضوردركشورهاي خود در آفريقا خدمات موثر و سازنده ايي ارايه كردند. اين كشورها تا قبل از اين در اين رشته در كمترين حد قرار داشتند .
3- تامين لوازم پزشكي وجراحي براي پزشكان دركشورهاي فقيرآفريقايي با بهاي اندك و حتي رايگان از شركت هاي سازنده و توسعه اين رشته در اين قاره .
4- راه اندازي جراحي ميروسكوپي در سال 1966 و استفاده از اين جراحي براي دوخت اعصاب و عروق.
5 - ابداع جراحي قاعده جمجمه درسال 1970ومعرفي آن به سراسردنيا براي نجات بيماران كه نتايج درخشاني داشته است.
اين فدراسيون درپايان با اشاره به اينكه حاصل تلاش هاي پروفسور سميعي موجب افتخار بوده و باعث شدند تا فدراسيون جهاني مغز و اعصاب تصميم به راه اندازي اين جايزه و اهداي آن بگيرد، افزود: اميدواريم اين اقدام حركتي در جهت گسترش و پيشرفت بيشتر اين رشته در جهان گردد.
پروفسورسميعي نظارت و مديريت بر ساخت مركز بزرگ جراحي مغز و اعصاب در تهران را نيز برعهده دارد كه انتطار مي رود اين مركز خيريه بعد از ساخت به يكي از مراكز مهم پزشكي مغز و اعصاب در منطقه تبديل شود.

موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، پرفسور مجید سمیعی
[ جمعه بیست و هفتم اسفند ۱۳۸۹ ] [ 20:7 ] [ یاســـرف.چ ]

ابراهيم تاتليسس خواننده مشهور تركيه اي در محله شيشلي استانبول از ناحيه سر هدف گلوله قرار گرفت و ترور شد.

ترور ابراهیم تاتلیس
به گزارش عصر ايران و به نقل از  سي ان ان ترك حال عمومي اين خواننده مشهور تركيه اي بسيار وخيم گزارش شده و پزشكان 24 ساعت آينده را براي زنده ماندن وي پس از اين ترور حياتي اعلام كرده اند .

بنا به اعلام پزشكان، گلوله از پشت وارد جمجمه ابراهيم تاتليسس شده و از قسمت جلوي سر او خارج شده است . پزشكان اعلام كرده اند كه اولويت نخست آنها جلوگيري از خونريزي است.

پس از يك عمل جراحي 5 ساعته پزشكان اعلام كرده اند كه ممكن است حتي اگر تاتليسس از اين ترور جان سالم به در برد ، احتمال دارد باقي عمر خود را فلج باشد.

تاتليسس شب گذشته و هنگامي كه پس از ضبط برنامه تلويزيوني مشهور خود " ايبو شو " از كانال تلويزيوني " بياض تي وي " خارج مي شد هدف اين حمله قرار گرفت.

هنوز خبري درباره هويت ضارب و يا انگيزه او از اين ترور منتشر نشده است ، اما پليس اعلام كرده است كه ضارب از يك خودروي مشكي رنگ اقدام به شليك چند گلوله كرده و به سرعت متواري شده است . پليس تركيه افزوده است كه تحقيقات خود را براي شناسايي ضارب و دستگيري او آغاز كرده است.

موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×
[ دوشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۹ ] [ 22:33 ] [ یاســـرف.چ ]
(برای دیدن جدید ترین عکسهای زلزله ژاپن بر روی لینک  ادامه مطلب کلیک کنید )


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، عکسهای زلزله ژاپن، گــــالــــری عــــکس
ادامه مطلب
[ دوشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۹ ] [ 18:34 ] [ یاســـرف.چ ]
تعداد قربانيان زلزله ژاپن بیشتراز ده هزار نفر اعلام شد
توكيو- عمليات امداد و نجات در شمال شرق كشور ادامه دارد، آمار كشته ها و مفقود شدگان  توسط پلیس  ژاپن در شهر میاگی بیش از 10 هزار نفر و زخمي ها بيش از 20 هزار نفر اعلام شد،این جدیدترین خبری بود که شبکه الجزیره به نقل از پلیس ژاپن اعلام کرد .


((جاده ای در ژاپن که توسط زلزله دو نیم شد))

به گزارش ايرنا، بنا بر اعلام منابع خبري ژاپن در روز يكشنبه ،تاكنون يكهزار و 300نفر در مناطق زلزله زده كشته شدند كه هويت يكهزار نفر رسما تاييد شد.

همچنين از سرنوشت دو هزار نفر اطلاعي در دست نيست.
بر اساس گزارش هاي منتشره استان هاي 'مياگي' و 'ايواته' بيشترين تعداد كشته و استان 'فوكوشيما' با يكهزار و 167نفر مفقود از اين منظر در صدر قرار دارد. 

همچنين بر اساس اطلاعيه سازمان هواشناسي ژاپن، استان فوكوشيما با پيش روي امواج سهمگين سونامي بالاترين ميزان ورود امواج به نقاط ساحلي استان هاي آسيب ديده را به خود اختصاص داده است.
از سوي ديگر بزرگراهها و خطوط ريلي نواحي شمال شرقي ژاپن كه به توكيو منتهي مي شوند، همچنان مسدود مي باشند و برخي از خطوط قطارهاي توكيو هنوز متوقف هستند.
در مناطق خسارت ديده و نواحي نزديك به آنها كه همچنان موقعيت عادي خود را حفظ كرده اند، صفوف طولاني جهت دريافت نفت سفيد، گازوئيل و بنزين ديده مي شود، با اين حال كليه جايگاه هاي عرضه سوخت اعلام كرده اند كه مواد سوختي تنها به خسارت ديدگان عرضه مي شود.

((در ادامه نظر شما را به  مطالب خواندنی از بزرگترین زلزله های دنیا جلب مینمایم + تصاویر))


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×
ادامه مطلب
[ دوشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۹ ] [ 9:13 ] [ یاســـرف.چ ]

زمین‌لرزه بزرگ روز جمعه ژاپن علاوه بر جابه‌جایی2.5 متری ساحل ژاپن تغییر 10سانتی‌متری محور زمین باعث وقوع سونامی با امواج بسیار بلند در اقیانوس آرام شده است. امواج بلندی که در اکثر مناطق ساحلی آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی به وقوع پیوسته‌اند و باعث به صدا درآمدن زنگ هشدار در این کشورها شده‌‌اند. سونامی با سرعت ۸۰۰ کیلومتر در ساعت، عرض اقیانوس آرام را طی کرده و حالا به جزایر هاوایی و ساحل غربی آمریکا رسیده است. سازمان حوادث غیر‌مترقبه آمریکا از تخلیه 2 شهر ساحلی در ایالت واشنگتن به‌دلیل وقوع سونامی با امواج بیش از یک متر خبر داده است.
مقامات این سازمان گفته‌اند که وقوع این سونامی با امواج بیش از یک متر در این مناطق باعث شد تا ساکنان 2 شهر ساحلی آبردین و هوکیام به‌طور کامل تخلیه شوند. اهالی چند شهر ساحلی دیگر که در معرض خطر سونامی قرار دارند نیز برای حفظ جان خود پشت پنجره‌ها و درها کیسه‌های شن قرار داده و تمامی نکات ایمنی برای مقابله با سونامی را به کار گرفته‌اند.در همین حال گزارش شده که در اکثر سواحل کشورهای آمریکای لاتین همچون شیلی، اکوادور، مکزیک، هندوراس، جزایر گالاپاگوس، پرو و جزیره ایستر هم سونامی با موج‌هایی به ارتفاع 2‌متر مشاهده شده و ده‌ها هزار نفر از ساکنان این مناطق، خانه‌های خود را رها کرده و به نقاط امن پناه برده‌اند. مقامات مسئول در جزایر واقع در اقیانوس آرام نظیر هاوایی هم از تمامی سکنه و گردشگران درخواست کرده‌اند تا برای حفظ امنیت جانی خود سواحل را ترک کنند.

 نظریه دکتر بهرام عکاشه رئیس دانشگاه علوم پایه دانشگاه تهران

رئیس دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد با بیان اینکه درصورت رخ دادن زلزله‌ای با قدرت 8.9 در تهران،‌ پایتخت ایران به طور کامل نابود می‌شود گفت: وضعیت زمین شناختی ایران نشان می‌دهد که گسلهای کشور توانمندی ایجاد زلزله‌ای تا 8 ریشتر را دارند و خطر وقوع سونامی نیز احساس می‌شود.
دکتر بهرام عکاشه در گفتگو با مهر با تاکید بر اینکه وضعیت زلزله‌خیزی ژاپن با ایران متفاوت است افزود: زلزله‌خیزی ژاپن از نوع میان صفحه‌ای است ولی لرزه‌خیزی ایران از نوع درون صفحه‌ای است که این امر سبب شده است که هر دو کشور دارای رفتارهای متفاوت در برابر زلزله باشند.

 وی توضیح داد: وضعیت میان صفحه‌ای کشور ژاپن باعث شده که این کشور توانمندی ایجاد زلزله‌هایی با 9.5 ریشتر را داشته باشد ولی وضعیت درون صفحه‌ای ایران موجب شده است که بیشترین زلزله‌ای که در ایران رخ دهد 8 ریشتر باشد.

 رئیس دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه رخ دادن زمین لرزه‌ای با قدرت 8.9 ریشتر در ایران بعید است خاطرنشان کرد: ژاپن پیشرفته‌ترین کشور در زمینه رفتار لرزه‌ای و تحقیقات در زمینه زلزله است ولی با این حال با ایجاد  سونامی ، راکتورهای موجود در این کشور بحران ساز شده است.

 وی با اشاره به وضعیت این کشور پس از سونامی اضافه کرد: شهر "سندای" ژاپن کاملا تخریب و به توکیو که 200 کیلومتر با کانون زلزله فاصله داشته است آسیبهای جدی وارد شده است.

 عکاشه در ادامه به وضعیت ایران و به ویژه تهران اشاره کرد و گفت: در تهران به دلیل زمین شناختی و وضعیت ساختمانها و ترافیک آن و آمادگی‌هایی که برای زلزله ندارد چنانچه زلزله ای با بزرگای 7 یا 7.5 ریشتر رخ دهد به طور یقین اعلام می‌کنم که تا 10 سال تهران تعطیل خواهد ماند.

 این محقق زمین شناس با تاکید بر اینکه عمر تهران 215 تا 220 سال است خاطرنشان کرد: گسل البرز استعداد ایجاد زمین لرزه‌هایی با قدرت 8 ریشتر را دارد از این رو مسئولان کشور باید در این زمینه تمهیداتی را بیاندیشند چرا که ساختمانهای تهران قدرت پایداری در برابر زلزله 5 ریشتری را ندارند.

 عکاشه همچنین با اشاره به گزارش تحقیقات ژاپنی‌ها (جایکا) از وضعت ایران اضافه کرد: در این گزارش اعلام شده است که در صورت رخ دادن زمین لرزه‌ای با بزرگای 7 ریشتر در تهران شدت تخریب و کشتار 8 تا 9 درجه مرکالی است. 

 رئیس دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد مرکالی را درجه تخریب زمین لرزه و ریشتر را مقیاس انرژی آزاد شده از زمین دانست و ادامه داد: در این صورت ما تا ابد شهری به نام تهران نخواهیم داشت.

 سونامی در دریای عمان و خزر

 عکاشه همچنین به وضعیت سونامی ایران اشاره کرد و یادآور شد: احتمال رخ دادن سونامی در  دریای عمان همواره وجود دارد و چنانچه زلزله‌ای در اقیانوس هند اتفاق بیفتد به سواحل جنوبی ایران از بندرعباس تا چابهار آسیب های جدی وارد می‌شود ولی در  خلیج فارس به نظر می رسد که احتمال وقوع سونامی بعید است.

 وی همچنین به لرزه خیز بودن دریای خزر اشاره کرد و افزود: عمق سواحل در جنوب خزر هزار متر و در شمال 10 متر است و اگر چنین سونامی در دریای خزر رخ دهد به دلیل کم عمق بودن سواحل در ایران خساراتی به مراتب بیش از سونامی در دریای عمان رخ خواهد داد.


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، متنوع از منطقه
[ شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۹ ] [ 22:4 ] [ یاســـرف.چ ]

کار شن ریزی و احداث خط ساحلی چاف از خیابان ساحلی 1 تا خیابان ساحلی 2 شروع شد. این جاده ساحلی که قبلاً  به دلیل اختلافات  ارگانهای دولتی و اهالی منطقه به دلیل موقعیت دقیق  حریم ساحل درچند سال گذشته بلاتکلیف مانده بود در نهایت با تصویب حریم 120 متری از ساحل احداث خواهد شد.

با احداث این جاده در ساحل چاف تردد خودروهای مسافران که به دلیل ماسه ای بوده ساحل همواره با مشکلات فراوانی روبرو بودند به آسانی صورت خواهد گرفت . البته صرفاً احداث جاده کافی نخواهد بود  ، برای ارتقاء گردشگری منطقه ساخت و ساز و احداث اماکن عمومی  نظیر پارک های ساحلی و هتلها جهت استفاده مسافران میتواند این منطقه را به یکی از بهترین مناطق گردشگری در شمال کشور تبدیل نماید . ساحل چاف بکر و دست نخورده باقی مانده و  به بهترین شکل ممکن و با کمترین هزینه می توان آن را به قالب شهرهای ساحلی زیبا تبدیل نمود .

اگر بتوان بلوار ساحلی چمخاله را از سمت ساحل ادامه و به خط ساحلی و جاده در حال احداث چاف متصل نمود شاید بتوان گفت یکی از منحصر بفرد ترین سواحل کشور برای مردم طبیعت دوست ایران در حال شکل گیری و طراحی  است . کاری که با درایت شهردار محترم چاف و چمخاله دور از دسترس نخواهد بود .


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله
[ پنجشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۸۹ ] [ 20:3 ] [ یاســـرف.چ ]

به مناسبت اربعین حسینی ...

هرساله در ایام محرم و در دهه اول محرم مراسم عزاداری حسین در دو مسجد جامع و صاحب الزمان چاف برگزار میشود و علی الخصوص در روز تاسوعا و به دلیل وجود بقعه امامزاده آقا سید یحیی بحرالعلوم در مسجد جامع چاف هیئت های عزاداری از محله های اطراف به سمت این مسجد روانه میشوند و جمعیت زیادی برای حضوردر این مراسم شرکت میکنند ، در واقع مسجد جامع چاف به عنوان میزبان هیئت های محله های اطراف میباشد و عزاداری در روز تاسوعا بسیار پرشورتر برگزار میگردد .  

البته در سالهای اخیر حضور هیئت ها در مسجدجامع و مسجد بزرگ صاحب الزمان کمرنگ تر به نظر میرسد که امیدواریم با برنامه ریزی صحیح هیئت امنای مساجد در سالهای آتی جبران گردد .

(عکس مسجد جامع چاف)


هیئت کرنی زنان (  کرنانوازان )

در زیر میتوانید شکل "کرنی" و توضیحات کاملتری در خصوص این وسیله موسیقی را مشاهده نمائید .


کرنانوازی از سنتهای قدیمی ‌استان گیلان است که در ماه‌های محرم و صفر در مناطق مختلف این استان نواخته می‌شود.

این سنت مذهبی بیشتر در شهرهای آستانه اشرفیه، رحیم آباد، واجارگاه و کلاچای در شرق استان گیلان پا برجا و به قوت خود باقی است.
کرنا نوازی در گیلان به عنوان یک نوع عزاداری مرسوم است. این ساز منطقه‌ای تا پیش از این برای اطلاع رسانی و اعلام خبری به مردم از آن استفاده می‌شده و امروزه تنها به عنوان ساز مراسم عزاداری شخصی و مذهبی از آن استفاده می‌شود.
کرنا معمولا به صورت دسته جمعی و در قالب گروه‌های ده نفره کرنانواز نواخته می‌شود که یک نفر سرگروه بوده و بقیه او را همراهی می‌کنند.
طریقه نواختن کرنا بدین گونه است که شخص با تجربه ای به عنوان تک نواز گروه، نوایی را در کرنا می‌دمد و بقیه نفرات پاسخ می‌دهند.
تک نواز گروه، مصیبتی از حضرت امام حسین (ع) را در داخل کرنا دمیده و پس از آن صدای "وای وای" از کرنای وی به گوش می‌رسد در این لحظه گروه، نوای "حسین وای" را در کرنا می‌دمند بدین ترتیب شنوندگان "وای وای، حسین وای" را از تک نواز و گروه او می‌شنوند.
کرنا به جز ایام سوگواری امامان به ویژه امام حسین (ع ) در یادبود شهدا و برای خانواده‌های که داغ جوان دیده باشند نیز نواخته می‌شود.
"کرنا" آلتی بادی و بلند که دارای صدای بم و رسائی است، چون سوراخ ندارد با انگشتان نواخته نمی‌شود از این رو فقط با دم نوازنده از آن صدا حاصل می‌شود.
جنس بدنه کرنا از نی است که برای استحکام بیشتر پوششی از بریده‌های نی روی بدنه آن بسته می‌شود طول آن متفاوت بین دو تا چهار متر و گاهی بیشتر است "سر عصایی شکل کرنا" محل خروج و تشدید صدا از جنس کدو است.
کرنا، سازی قدیمی ‌و تاریخی است که در استانهای مخـتـلف ایران به شکـلهای متـفاوت ساخـته و اجرا می‌شود مهـمترین کرناهـا، کرنای شمال، گـیلان و کرنای مشهـد است و این ساز بـیـشتر در کردستان و آذربایجان مورد استـفاده قرار می‌گـیرد.
"کرنی" یا "کرنا" مرکب از دو لغت کر و نای است "کر" به معنی جنگ و در فارسی به صورت کارزار آمده است و نای همان "نی" است که در گیلان از نی ساخته می‌شود.
با سری به شکل دایره "ن" یا "ل" و به طول 2.5 متر است که به وسیله هیئتهای سه یا چهار نفری در نمایش وقایع جنگلی نظیر واقعه کربلا نواخته می‌شود.
کرنای شمال را "درازنای" نیز می‌نامند چون لوله فاقد سوراخ تغییر دهنده صوت است لذا اصوات با تغییر فشار دم در لوله ایجاد می‌شود و فاقد تنوع صوتی است.
استفاده از کرنا در گیلان، خراسان و فارس مرسوم است، کرنا در گیلان بدون زبانه و سوراخ بوده از سه قسمت تشکیل می‌شود قسمتی که در دهان قرار می‌گیرد، قسمت بدنه که در ازای آن گاه به بیش از 3.60 متر می‌رسد و قسمت سر آن که خمیده و به شکل عصا است.
موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، اخبار شهرداری چاف و چمخاله، اماکن دیدنی و زیبای منطقه، مسجد جامع چاف، درباره لهجه گیلکی، متنوع از منطقه
[ سه شنبه پنجم بهمن ۱۳۸۹ ] [ 10:44 ] [ یاســـرف.چ ]


با سلام خدمت همه دوستان و همشهریان گرامی

در مورد اخبار و اطلاعات منعکس شده در وبلاگ  سعی میکنم  که اکثراً از منابع خاصی استفاده کنم که نسبت سایر منابع موثق تر و مورد تائید باشد . البته نطرات  و انتقادات شما نیز کاملاً درست و قابل قبول می باشد، ولی هدف من اطلاع رسانی هست تا جائی راه داشته باشد اخبارقابل اتکا تر رو منعکس میکنم   . خیلی زیاد پیش اومده که ما خبری رو گذاشتیم ولی اصلاً به هیچ عنوان عملی نشد . لذا صحت و سقم مطلب با خود راوی  ، من هم که سعی میکنم با ذکر منبع مطالب را درج کنم .

ممنون که به مطالب توجه میکنید 


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، اخبار شهرداری چاف و چمخاله
[ دوشنبه بیست و هفتم دی ۱۳۸۹ ] [ 18:9 ] [ یاســـرف.چ ]
لنگرود نیوز:
فرماندارلنگرود از بهره برداری پل ساحلی چمخاله تا ایام الله دهه فجر امسال خبر داد دکتر ‘عزیز کاظمی’ در جریان بازدید از روند پیشرفت کار و احداث پل ساحل چمخاله در این شهرستان گفت: تاکنون ۹۵ درصد از کار احداث این پل به اجرا در آمده که بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است که امیدواریم تا بهمن ماه امسال آماده بهره برداری شود. وی افزود: پل ساحل چمخاله در سواحل دریای خزر به طول ۸۴ متر و به عرض ۷۰/۱۱ بوده که از آذرماه سال ۸۷ کار احداث آن آغاز شده بود. فرماندار لنگرود تصریح کرد: ساحل زیبای چمخاله از بهترین سواحل شمال کشور بوده که هر ساله گردشگران زیادی را به ود جلب می نماید. به گفته وی با توجه به حضور مسافران و گردشگران به این ساحل و وضعیت نابسامان پل قدیمی چمخاله با افتتاح این پل از این پس شاهد ترافیک برای مسافران نخواهیم بود. شهرستان لنگرود در ۶۰ کیلومتری مرکز استان در شرق گیلان قرار دارد که ساحل چمخاله و چاف و شهر زیبای آن از نقاط دیدنی این شهرستان می باشد. فرماندار شهرستان لنگرودهمچنین در جریان بازدید از روند صدور شناسنامه های مکانیزه در اداره ثبت احوال این شهرستان گفت: به منظور تعویض شناسنامه های قدیمی طی آذرماه امسال دو هزار جلد شناسنامه جدید به صورت مکانیزه در این شهرستان صادر شده است. به گفته ‘عزیز کاظمی’ همچنین طی این مدت برای یکهزار نوزاد این شهرستان نیز شناسنامه جدید صادر شده است. وی جمعیت شهرستان لنگرود را بالغ بر ۱۵۳ هزار نفر اعلام کرد و گفت: خوشبختانه در راستای اجرای طرح صدورکارت ملی برای شهروندان لنگرودی تاکنون همه مردم این شهرستان صاحب کارت ملی شده اند. فرماندار لنگرود در پایان از راه اندازی نمایندگی سازمان ثبت احوال در شهرهای کومله و اطاقور در این شهرستان خبر داد. شهرستان لنگرود در شرق گیلان دارای ۵ شهرلنگرود-کومله- اطاقور-شلمان-چاف و چمخاله است.

موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، درباره لنگرود، متنوع از منطقه
[ پنجشنبه بیست و سوم دی ۱۳۸۹ ] [ 19:21 ] [ یاســـرف.چ ]

سلام به همه دوستان عزیز که  همیشه و بطور مرتب به این وبلاگ سر میزنن و منو مورد لطف خودشون قرار میدن و ممنون از راهنمائی های خوبشون که در جهت بهبودی این وبلاگ کمک شایانی به بنده کرده است  .

والبته دوستانی که به این وبلاگ سر میزنن و هیچ نظری و پیشنهادی نمیدن ، با توجه به گزارشات آماری وبگذر ما دوستانی رو داریم که به طور مرتب  از کشورهای متفاوت دنیا و با IP  های خاصی به این وبلاگ سر میزنن کسانی که قطعاً از این کارشون هدفی دارن و میخوان اخبار و اطلاعات منطقه رو به صورت مرتب دنبال کنن یعنی کسانی که اخبار چاف و چمخاله واسشون مهمه و من به شخصه خیلی دوست دارم که بدونم این افراد چه کسانی هستند  (هم خارجیها و هم داخلی ها )پس کم لطفی که بیای سر بزنی و نظر و پیشنهادی ندی و اگه هم خودتون رو معرفی کنید که خیلی بهتر میشه چون خیلی دوست دارم بدونم مخاطبانم چه کسانی هستند . به امید خدا هر چه زودتر سایت WWW.IRANCHAF.COM  رو آماده میکنم و به شکل گسترده تری به کار ادامه خواهم داد .

بعضی وقتها کامنت بعضی از دوستان که سالهای زیادی هم هست که ازشون بیخبرم انرژی فوق العاده ای بهم میده  که وصف شدنی نیست . 

درباره قالب ساده وبلاگ هم  که یکی از دوستان گفته بودند باید بگم که قالبهای زیباتری وجود داره که من هم به سادگی میتونم ازشون استفاده کنم ولی به دلیل اینکه برخی از بینندگانی که به وبلاگم سر میزنن از اینترنت پرسرعت بی بهره هستند و لود قالبهای سنگین ممکنه واسشون مشکل ایجاد کنه از گذاشتن قالبهای سنگین تر فعلاً امتناع میکنم . با تشکر از شما

ممنون میشم اگه .....

(  پیشنهادات و نظراتتون رو برای من بذارید )موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×
[ یکشنبه دوازدهم دی ۱۳۸۹ ] [ 19:40 ] [ یاســـرف.چ ]

از یاسر فرجود چافی

پس از گذشت چندین ماه از آغاز فعالیت شهرداری در منطقه چاف و چمخاله بالاخره تغییر و تحولاتی در سطح شهر صورت گرفته که اشاره نمودن به آن خالی از لطف نیست .


(عکس زیبا از تالابهای اطراف چاف و چمخاله و قایق سنتی" نو ")

میدان مرکزی سه راه چاف که خوب و در شان شهر چاف طراحی شده و با کامل تر شدن جداول اطراف میدان بسیار زیبا تر و چشم نواز تر خواهد شد . البته ای کاش برای میدان مرکزی چاف یک نماد سنتی از فرهنگ مردم منطقه طراحی میشد و با این کار میشد یک اثر زیبا و ماندگار و یک تصویر ذهنی مناسب برای مسافران منطقه طراحی کرد . همچنین برخی از خیابانهای اصلی داخلی شهر آسفالت شده که از مهمترین آنها راههای منتهی به ساحل دریای چاف میباشد ، که همچنان مسئولین منطقه قدر این ساحل زیبا و بکر را نمیدانند و از پتانسیل بسیار بالای ساحلی علی الخصوص چاف بی خبرند .ساحلی که نظیر و همانند ندارد .و تنها ساحل شنی کشور و نزدیک به شهر های دیدنی نظیر لاهیجان ، لنگرود ، رامسر و رشت و مناطق کوهستانی گیلان میباشد . جا دارد با آسفالت شدن این دو مسیر  ، اماکن عمومی نظیر سرویس بهداشتی و رختکن در ساحل برای مسافرانی که در فصول گرم سال به این منطقه می آیند ایجاد گردد . این مسئله مربوط به شهر داری چاف و چمخاله میگردد که با برنامه ریزی دقیق و بلند مدت میتواند ساحل چاف و چمخاله را به مشهور ترین مرکز توریستی شمال کشور تبدیل نماید .

 ساحل چاف در این مورد نیاز بیشتری به توجه دارد شاید نزدیکی به ساحل چمخاله باعث شده توجه کمتری به پتانسیل گردشگری چاف شود ولی آنچه که نمایان است ظرفیت ساخت و ساز و پلن های گردشگری و توریستی در منطقه چاف به دلیل بکر بودن بسیار بالاتر و کم هزینه تر برای مسئولان خواهد بود .

مورد دیگری که اخیراً شنیده میشود ایجاد میدان میوه و تره بار و در واقع مکانی برای فروش هندوانه های چاف در فصل تابستان میباشد که  کار بسیار  مهمی میباشد . متمرکز کردن فروش در ماههای عرضه این محصول کمک بسیار زیادی در حل مشکل ترافیک سه راه چاف خواهد نمود . به نظر من ترافیک و شلوغی بیش از حد سه راه چاف در فصلی که مسافران زیادی به منطقه می آیند اصلاً جالب نیست . تمام این کارها در سالهای قبل و توسط شورای محترم منطقه چاف میتوانست صورت پذیرد ولی به دلیل عدم یکرنگی و همدلی در میان مسئولان محلی تاکنون محقق نشده بود .

تغییر و تحولات در شهر چاف و چمخاله بسیار مشهود است و جا دارد که در اینجا از شهردار محترم چاف و چمخاله جناب آقای دانش شکیب که در این مدت زحمات زیادی برای ایجاد و توسعه فضا های شهری منطقه کشیده اند و همچنین طبق شنیده ها حمایتهای ویژه ای که ایشان از پروژه ساخت میدان تره بار کرده اند تشکر و قدردانی گردد . امیدوارم که شهردار محترم مان بتواند بدون توجه به دخالتهای برخی افراد که صرفاً دنبال منافع شخصی خود هستند برنامه های توسعه فضاهای شهری و تکمیل پروژه ها را اجرائی نموده و هر چه زودتر به پایان رساند .

 


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، تغییر و تحولات در چــاف، اخبار شهرداری چاف و چمخاله
[ جمعه دهم دی ۱۳۸۹ ] [ 11:55 ] [ یاســـرف.چ ]
خدا حافظ یار دبستانی من ......

رفتی و ما رو با یه دنیا خاطره تنها گذاشتی ، سخته چون دیگه اون خاطرات رو با همدیگه نمیتونیم واسه کسی تعریف کنیم اگه میدونستم رفیق نیمه راهی هیچوقت باهات دوست نمیشدم .

 چند سال با هم راه مدرسه رو رفتیم و اومدیم تو سرما و گرما ؟؟ همیشه تو فوتبال  گل کوچیک سر کوچه مون همه دوست داشتن تو تیم جعفر باشن چون هیچوقت با کسی نامهربون نبود هیچوقت سر کسی داد نمیزد و همیشه برنده بازی میشد . رفتی کجا مگه میشه من بیام چاف و دیگه نتونم ببینمت ؟

اگه میدونستم رفیق نیمه راهی هیچوقت باهات دوست نمیشدم که اینهمه حسرت الان تو دلم بمونه .


درگذشت ناگهانی جعفر مسکینی دوست صمیمی و قدیمی خودم رو به خانواده محترمش و همه دوستان و اهالی محترم چاف تسلیت عرض میکنم .


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، متنوع از منطقه
[ دوشنبه هشتم آذر ۱۳۸۹ ] [ 18:49 ] [ یاســـرف.چ ]
وبسایت رسمی شهرداری چاف و چمخاله آغاز به کار کرد . بسیار خوشحالم که شهردار ما به مسئله اطلاع رسانی  و تفکر مدرن توجه داشته و با توجه به اینکه  خیلی از شهرداری های قدیمی تر از چاف و چمخاله وبسایت رسمی ندارند شهرداری ما وبسایت رسمی راه اندازی کرده است  . توجه ویژه مسئولان شهرداری چاف و چمخاله به این مسئله بسیار خوشحال کننده میباشد .

جناب آقای محمد دانش شکیب شهردار فرهیخته شهر چاف و چمخاله با سخت کوشی ، کارآمدی ، عقلانیت مدیر مدبری چون شما اهالی شهر افق های وسیع تری را به نظاره نشته اند.

 برایتان آرزوی توفیق روز افزون داریم و امیدواریم که با تلاش و پشت کاری شما چهره شهر دگرگون شده و همشهریان عزیز در آرزوی فرداهای بهتر گام بردارند.
اهالی شهر به این خرسند هستند که شهردارشان را شایسته یافته اند و خدا را سپاس.


این هم آدرس وب سایت شهرداری چاف و چمخاله ( البته هنوز کامل نشده )

http://www.shahrdari-chaf-va-chamkhaleh.ir


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، اخبار شهرداری چاف و چمخاله
[ دوشنبه دهم آبان ۱۳۸۹ ] [ 18:9 ] [ یاســـرف.چ ]

با شروع فصل سرما و طولانی شدن مراحل واگذاری و نصب کنتورهای گاز در منطقه چاف سوآلی که به نظر میرسد اینست که آیا بهتر نبود با برنامه ریزی دقیقتر کار را تا قبل از شروع فصل سرما به پایان رساند ؟!

آیا مسئولین محترم متوجه بلاتکلیفی  و تردید مردم منطقه بابت تامین سوخت مورد نیاز فصل سرما و  یا مهیا شدن  واستفاده از گاز شهری با نصب کنتورهای گاز شده اند . واقعاً گازرسانی به منطقه چاف و چمخاله کاری بود که شاید خیلی سالها قبل تر  باید صورت میگرفت و با توجه به شرایط به وجود آمده انتظار از مسئولین محترم آنست که هر چه سریعتر به مشکلات مردم منطقه رسیدگی گردد .

هنوز خیلی از مردم منطقه در استفاده از گاز شهری در زمستان امسال تردید دارند وبا توجه به مدت زمان زیادی که از اتصال شاه لوله اصلی گاز به منطقه چاف میگذرد عدم اتصال به موقع گاز شهری به منازل مسکونی کمی ناراحت کننده به نظر میرسد .


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، اخبار شهرداری چاف و چمخاله، متنوع از منطقه
[ دوشنبه دهم آبان ۱۳۸۹ ] [ 17:50 ] [ یاســـرف.چ ]
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در مراسم کلنگ زنی راه چمخاله به رودسر که همزمان با سالگرد شهید مهندس دهگان انجام شد، در خصوص عملیات اجرایی این پروژه بزرگ گفت: این پروژه به صورت چهار خطه از بندرانزلی، حسن رود،  چاف و چمخاله به رودسر ادامه دارد که به طول 8.5 کیلومتر و عرض 45 متر است.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خزر، مهرداد لاهوتی در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون حدود 3 کیلومتر از زمین‌های مسیر تملک شد و برآورد ریالی این پروژه بالای 50 میلیارد تومان است که در مدت 3 سال ساخته خواهد شد. وی افزود: این پروژه نقش به سزایی از نظر تحول اقتصادی در منطقه خواهد داشت.
لاهوتی گفت: در شهرستان لنگرود پروژه‌های بزرگ دیگری در بخش حمل و نقل و راه از جمله کنارگذر شهر لنگرود، تعریض راه لنگرود به اطاقور، تعریض راه لیلاکوه به کومله، پل چمخاله و پروژه آسفالت روستایی در حال انجام است.


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، اخبار شهرداری چاف و چمخاله، متنوع از منطقه
[ شنبه هشتم آبان ۱۳۸۹ ] [ 21:32 ] [ یاســـرف.چ ]

در مورد تغییر و تحولات و پروژه های در دست احداث منطقه همیشه اخبارو اطلاعات منطقه برای مردم از  اهمیت بالایی برخوردار بوده  لذا ااین وبلاگ در یکسال گذشته همواره سعی بر این داشته که در انعکاس این مطالب برای بینندگان عزیز به نحوی شایسته عمل نماید تا به نحوی  تا حدودی خلع اطلاع رسانی به صورت جامع برای مردم شریف منطقه و سایر دوستان را پوشش دهد .

 در همین راستا روزنامه گلچین گفت‌وگویی با مهرداد لاهوتی نماینده محترم و پیگیر مردم لنگرود صورت داده است که در ذیل می‌آید:


 جناب لاهوتی از آخرین اخبار حوزه انتخابیه‌تان لنگرود توضیحاتی بفرمایید.

 طی هفته های گذشته به اتفاق فرماندار گیلان بازدیدی از پل چمخاله صورت گرفت و از آن‌جایی که پل چمخاله یک منطقه ساحلی معروف است و اکثر مسافران به قصد بازدید آن می‌آیند، همواره مردم برای تردد با مشکل روبه‌رو می‌شدند و از آن‌جایی که پل  فضای زیبایی دارد  طبق توافق صورت گرفته بنا شد طی چند ماه آینده به بهره‌برداری برسد همچنین در بررسی‌های صورت گرفته قرار شد شروع ساخت راه ساحلی آستارا به ساری که به اندازه یک جزیره در محدوده چمخاله به رودسر حدود 9 کیلومتر قطع شد آغاز شود و در این هفته پیمانکار عملیات اجرایی خود را آغاز کرده است.

طی روزهای قبل همچنین با حضور استاندار چند پروژه عمرانی افتتاح شد که از جمله آن می‌توان به پروژه گازرسانی به هشت روستا، افتتاح یک دبیرستان و کلنگ‌زنی پروژه آبرسانی به شهر شلمان با هزینه حدود 10 میلیارد تومان اشاره كرد. در ضمن کار شبکه‌گذاری و احداث دو منبع آب شهر باقی‌مانده و امیدواریم همراستا با این پروژه‌ها  کلنگ پروژه شهرک صنعتی لنگرود و احداث بیمارستان جدید زده شود.

البته ناگفته نماند بهره‌برداری از بخش C C U بیمارستان لنگرود آغاز شد و دستگاه مورد نظر بخش سی‌تی اسکن آن نیز وارد شده و امیدواریم تا آذرماه به مرحله افتتاح برسد.


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره لنگرود، برنج فقط ایرانی، متنوع از منطقه
ادامه مطلب
[ پنجشنبه ششم آبان ۱۳۸۹ ] [ 17:52 ] [ یاســـرف.چ ]

صید ماهیان استخوانی از دیروز در گیلان آغاز شد.
5700 صیاد گیلانی در قالب 58 تعاونی صید پره در طول 270 کیلومتر نوار ساحلی استان، پره های خود را در دریای نیلگون خزر گستراندند و فصل صید سال 89 را شروع کردند.

 
مدیر کل شیلات گیلان امروز در مراسم آغاز فصل صید ماهیان استخوانی در حسن رود انزلی گفت: صیادان گیلانی پارسال 5  هزار و 500 تن انواع ماهیان استخوانی صید کردند که 4 هزار و 550  تن آن ماهی سفید  و بقیه کفال، کولمه و سیم بود.
به گفتهء هادی رفیعی در نیمهء نخست امسال 219 میلیون قطعه بچه ماهی سفید، سوف، خاویاری، سیم و کولمه در رودخانه های منتهی به دریای خزر گیلان رها شده است.صید ماهیان استخوانی همه ساله از 20 مهر آغاز می شود و تا نیمه ی اول فروردین سال بعد ادامه دارد.

ما هم به نوبه خودمون شروع فصل ماهیگیری رو به تمام صیادان عزیز و زحمتکش خطه شمال و علی الخصوص صیادان چافی تبریک میگیم و انشاءا.. سال پر برکت برای این عزیزان زحمتکش باشد .


موضوعات مرتبط: صید ماهی سفد، ×اخبار چاف و چمخاله ×
[ پنجشنبه بیست و دوم مهر ۱۳۸۹ ] [ 20:1 ] [ یاســـرف.چ ]

چرا هنوز کار جاده اصلی سه راه چاف و میدان مرکزی آن تکمیل نشده است ؟


از زیر سازی و شن ریزی جاده اصلی ومحدوده  سه راه  و میدان مرکزی چاف زمان زیادی میگذرد اما دلیل تاخیر بیش از حدو اندازه  آسفالت کردن این محدوده کوچک (از چوب بری تا خیابان هلال احمر) هنوز مشخص نیست .

محدودهای که با آسفالت کردن و بلوار کشی در آن شاید چهره چاف را کمی  شهری تر کند و از قالب روستایی گذشته بیرون آورد . با سرو سامان دادن به این منطقه شاید مردم منطقه  ، شهر شدن چاف را تا حدودی بیشتر لمس کنند چیزی که تا به الان اصلاً در منطقه چاف احساس نشده و شکل و قالب سنتی آن کماکان حفظ شده . با آغاز کار شهرداری چاف و چمخاله انتظار میرفت که رسیدگی به وضع معابر و بلوار کشی و جدول بندی سه راه چاف خیلی سریعتر از وضع موجود صورت گیرد که  این مسئله تاکنون عملی نشده است  . هر بار قسمتی از کار تا مرحله ای پیش رفته و در همان مرحله به امان خدا رها میشود .

فعلاً هم اصلاً مشخص نیست که کار از چه موقعی دوباره استارت می خورد. فعلاً که سنگریزی اطراف خیابان اصلی چهره سه راه را بسیاز زشت و ناهمگون کرده و به نظر خیلی از اهالی همون چاف جدول کشی نشده خیلی بهتر بود !

میدان اصلی چاف هم  که فقط جدول کشی شده است و حتی خاکریزی داخل آن نیز صورت نگرفته است  . برای طرح وسط میدان چاف نیز پیشنهاد میشود از یک نماد که نشان دهنده فرهنگ و سنت چافی هاست استفاده گردد ، از شهرداری  چاف و چمخاله  انتظار میرود که برای میدان مرکزی چاف کمی جدی تر و آینده نگرتر  عمل کند  . و برای آسفالت نمودن معابر داخل محل نیز فکری اساسی  تر بکند .

خیابانهای منتهی به ساحل دریا نیز که در جذب توریست برای منطقه بسیار مهم تلقی میگردد هم کماکان وضع چندان مناسبی ندارند . و انشاءا.. با اجرای طرح بسیار عالی و مدرن در منطقه ساحلی چاف نیز همانند چمخاله گامی بلند برای توریستی شدن منطقه برداشته شود . انشاءا.. با درایت و پیگیرهای شهردار محترم چاف و چمخاله هر چه سریعتر چهره ای آبرومندانه تر از چاف دیده شود .

 

 
موضوعات مرتبط: درباره چاف و چمخاله، ×اخبار چاف و چمخاله ×
[ سه شنبه سیزدهم مهر ۱۳۸۹ ] [ 20:15 ] [ یاســـرف.چ ]معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی از افزایش میزان تسهیلات رفاهی برای کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد خبر داد ،مهندس حسن امیری با بیان این مطلب افزود:در راستای اجرای سیاست های کلان دانشگاه در زمینه بسط و توسعه خدمات رفاهی به کارکنان و اعضای هیات علمی و نظر مساعد دکتر جاسبی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی،همچنین به منظور گسترش و ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات رفاهی به پرسنل دانشگاه،مهمانسرای دانشگاه آزاد اسلامی در شهرسرعین اردبیل راه اندازی شد که با ارائه معرفی نامه از امور رفاهی دانشگاه قابل استفاده برای کلیه همکاران در سازمان مرکزی و واحدهای دانشگاهی می باشد.
معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی،راه اندازی مجتمع ساحلی -رفاهی در شهر  چاف و چمخاله لنگرود را از برنامه های در دست اقدام امور رفاهی معاونت اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی در آینده نزدیک دانست.
وی اظهار امیدواری کرد:با تلاش های صورت گرفته ، تمامی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی بتوانند از خدمات امور رفاهی به طور مطلوب و شایسته بهره مند شوند.

منبع : معاونت آموزشی و اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×
[ دوشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۸۹ ] [ 12:55 ] [ یاســـرف.چ ]
تین نیوز: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از انتشار اوراق مشاركت بندر چابهار در آینده نزدیك و همچنین واگذاری بنادر چمخاله و كیاشهر تا پایان امسال خبرداد.
صدر با اشاره به واگذاری بنادر آستارا و فریدون‌كنار به بخش خصوصی گفت: واگذاری بنادر چمخاله و كیاشهر در شمال كشور در دستور واگذاری قرار گرفته و تا پایان سال ۸۹باید واگذار شوند.

به گفته او این بنادر باید از شیلات ایران تحویل گرفته و آماده سازی از جمله آزادسازی اراضی و لایروبی بندر باید انجام شود و سپس واگذار شود.

امیدواریم که هر چه زودتر انجام بشه تا بندر چمخاله از این بلاتکلیفی آزاد بشه


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×
[ دوشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۸۹ ] [ 13:56 ] [ یاســـرف.چ ]

قطعاً منطقه چاف يكي از قطبهاي اصلي اقتصادي شهرستان لنگرود به شمار ميرود و با توجه به ميزان جمعيت اين منطقه براي شهر شدن و بازار فصلي هندوانه و ماهي در اين محل ، پافشاري  برخي از مسئولان شهرستان لنگرود براي تغيير مكان شهرداري از محل كنوني به چمخاله يه مقدار كم لطفي و غير متعارف به نظر ميرسه در واقع با توجه به پتانسيل هاي موجود در منطقه چاف بهتر بود كه محل شهر داري در اين محل بنا شود .  ولي با تمام اين اوصاف و بنا به صلاحديد بزرگان شهري و منطقه ( حاج آقا صديق  امام جمعه لنگرود و آقاي لاهوتي نماينده  پيگير و زحمتكش مردم شهرستان لنگرود در مجلس ) حد فاصل بين چاف و چمخاله و ساختمان فروشگاه اتكا سابق به عنوان محل شهرداري برگزيده شده كه بنظر ميرسد كه مردم منطقه نيز از اين واقعه راضي باشند ولي اصرار برخي از مسئولان براي تغيير محل شهرداري به چمخاله روشن نيست و  جز ايجاد تنش در منطقه چيز ديگري به همراه نخواهد داشت . (بيخيال آقاي  "م .  م"  درسته 2 تيكه زمين توچمخاله خريدي و گذاشتي ولي اينجوري قيمتش بالاتر نميره  ) البته مسئولان و  شوراي محترم شهر چاف و چمخاله به جاي پرداختن به كارهاي متفرقه و انجام انواع بيزنس هاي متنوع  يه كمي هم توجه به اين حوادث اطراف  داشته باشن  خيلي خوبه  .


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×
[ شنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۸۹ ] [ 17:23 ] [ یاســـرف.چ ]


فصل برداشت هندوانه در باغات چاف آغاز شد.


خسته نباشی چافی


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، هندوانه تخصص چافیها، متنوع از منطقه
[ پنجشنبه سی و یکم تیر ۱۳۸۹ ] [ 8:29 ] [ یاســـرف.چ ]

عملیات احداث بخشی از بزرگراه محور حسن‌رود ـ  چاف و چمخاله ـ رودسر با هدف اتصال به محور نوار ساحلی آستارا به ساری آغاز شد.

مدیرکل راه و ترابری گیلان بعد از ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی این پروژه بزرگراه حسن‌رود ـ چاف و چمخاله ـ رودسر را از پروژه‌های مصوب سفر هیئت دولت به گیلان عنوان کرد.

سبحان‌الله علیپور افزود: پروژه چمخاله ـ رودسر به طول کلی ۱۶ کیلومتر است که طول هشت کیلومتر آن در قالب قرارداد منعقده با پیمانکار با عرض ۲۵ متر و ۶۰ سانتی‌متر است؛ ضمن اینکه سه کیلومتر آن در شهرستان لنگرود بوده و بقیه در شهرستان رودسر قرار دارد.
وی ادامه داد: اجرای پروژه مذکور منجر به اتصال این محور به نوار ساحلی آستارا ـ ساری می‌شود.
علیپور یکی از مسائل بسیار مهم در اجرای پروژه‌های عمرانی را آزادسازی زمین‌های مسیر عنوان کرد و گفت: در گیلان به دلیل شرایط جغرافیایی اجرای پروژه‌های عمرانی نیاز به آزادسازی زمین دارد که بیشترین هزینه راهسازی با توجه به قیمت زمین، صرف این امر می‌شود و برای اجرای این پروژه ۹۰ درصد زمین‌های مورد نیاز فاز نخست قطعه سه آن آزادسازی شده و بقیه نیز به‌زودی آزاد می‌شود.
مدیرکل راه و ترابری گیلان با تأکید بر تسریع اجرای این پروژه اظهار داشت: این طرح شامل دو قطعه لنگرود ـ رودسر و رودسر به گسکرمحله است که آزادسازی فاز نخست قطعه سوم آن انجام شده و امروز شاهد کلنگ‌زنی این پروژه هستیم.
وی مدت قرارداد اجرای این پروژه را ۳۶ ماه عنوان کرد و افزود: در حال حاضر کار واگذاری پروژه به پیمانکار انجام شده و امیدواریم این پروژه در موعد مقرر به اتمام برسد.
مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار داشت: احداث این بزرگراه از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان استان و شهرستان بوده که با پیگیری‌های به عمل آمده و پس از بررسی در کمیته‌های مختلف این پروژه به تصویب رسید و اکنون شاهد آغاز اجرای آن هستیم.


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، متنوع از منطقه
[ پنجشنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 23:3 ] [ یاســـرف.چ ]
رقابتهای قهرمانی والیبال ساحلی مردان کشور بار دیگر به میزبانی شرق گیلان در ساحل شهر چاف و چمخاله لنگرود برگزار خواهد شد.

 در جریان این مسابقات که از بیست و سوم تیر ماه به مدت سه روز برپا خواهد بود تیمهای منتخب والیبال ساحلی سراسر کشور در دو مرحله گروهی و حذفی رقابت می کنند تا تیمهای فینالیست بیست و پنجم تیر ماه برای کسب عنوان قهرمانی رقابت کنند.

بر این اساس استان گیلان به دلیل شرایط میزبانی با حداقل سه تیم در این دوره حضور خواهد یافت که در سالهای اخیر تیمهای والیبال ساحلی گیلان از صعود به دیدار فینال باز مانده اند.

لازم به ذکر است در پنج سال اخیر استان گیلان چهار دوره میزبانی والیبال ساحلی قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی را بر عهده داشته است که تمامی ادوار به میزبانی شهرستان های شرق گیلان برگزار شد.


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، فوتبال چاف و چمخاله و منطقه، متنوع از منطقه
[ پنجشنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 22:52 ] [ یاســـرف.چ ]
فرماندار لنگرود گفت: پل بزرگ چاف و چمخاله تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.


عزیز کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لنگرود از اجرای پروژه‌های زیادی در این شهرستان خبر داد و افزود: پل بزرگ چاف و چمخاله از پروژه‌های بزرگ لنگرود است.
وی ادامه داد: با اتمام این پروژه ترافیک شهر چاف و چمخاله به مقدار زیادی کاهش می‌یابد و دسترسی به این شهر زیبا برای مسافران آسان می‌شود.
کاظمی پل مذکور را از فرصت‌های منطقه نامید و اظهار داشت: این پروژه با اعتباری معادل یک‌میلیارد و 200 میلیون تومان تابستان امسال افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به پروژه مجتمع گردشگری توسکا در چاف و چمخاله خاطرنشان کرد: این پروژه بیش از 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و توسط بخش خصوصی در حال اجرا است.
فرماندار لنگرود ساخت این پروژه را چهار ساله دانست و تصریح کرد: احداث آن به صنعت گردشگری چاف و چمخاله کمک قابل توجهی می‌کند.
کاظمی شهر تازه تاسیس چاف و چمخاله را از مناطق زیبای گردشگری کشور و گیلان عنوان کرد و گفت: سرمایه‌گذاران زیادی به دلیل موقعیت زیبای این منطقه مشغول سرمایه‌گذاری هستند.
وی به اجرای پروژه خط ساحلی منطقه چمخاله اشاره کرد و افزود: این پروژه توسط یک جاده به انزلی و مازندران متصل می‌شود که در حال مرحله تملک زمین و بازگشایی مسیر هستیم.
فرماندار لنگرود درباره پروژه کنارگذر این شهر اظهار داشت: این پروژه به طول 5/11 کیلومتر است که منطقه ورودی شهر را به انتهای آن و نیز شهر شلمان متصل می‌کند.
به گفته کاظمی با افتتاح پروژه کنارگذر لنگرود ترافیک این شهر تا حد زیادی برطرف می‌شود.
وی با اشاره به پروژه بیمارستان در حال احداث لنگرود تصریح کرد: عملیات ساخت این پروژه به‌زودی انجام می‌شود و در حال مرحله تملک زمین هستیم. 

موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، متنوع از منطقه
[ شنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 15:34 ] [ یاســـرف.چ ]

 

 

  اراضی ساحلی واقع در حریم دریا با همکاری نیروی انتظامی و یگان حفاظت منابع طبیعی براساس حکم دادستان رفع تصرف گردید.بنا به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان

صبح امروز در طی یک عملیات گسترده با مشارکت پرسنل نیروی انتظامی شهرستان لنگرود و بخش چمخاله و نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان اراضی ملی واقع در حریم ساحل دریا در منطقه چاف، حسین آباد و تازه آباد شهرستان لنگرود که توسط برخی از افراد سودجو تصرف گردیده بود آزاد گردید.

بنا بر همین گزارش مهندس رحمت اله رحمانی در پی این عملیات مشترک اظهار داشت یکی از مهمترین بخشهای پیام مقام معظم رهبری در پایان سال گذشته پیگیری و برخورد قاطع با زمین خواران و متصرفان عرصه های منابع ملی بوده است و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان پیرو همین فرمایشات عزم خود را جزم نموده است تا ضمن جلوگیری از انجام هرگونه تصرف جدید نسبت به رفع تصرفات صورت گرفته در سالهای قبل که پرونده های اختلافی آن در محاکم قضایی سطح استان در دست رسیدگی می باشد اقدامات قانونی و لازم را انجام دهد.
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان همچنین اعلام داشت: اراضی ساحلی استان گیلان و حریم آن جزء اراضی ملی و متعلق به دولت می باشد که برخی از افراد سودجو جهت کسب درآمدهای بیشتر اقدام به تصرف و محصور نمودن قسمتهایی از این اراضی را می نمایند که بنا بر وظایف ذاتی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان به محض اطلاع از وقوع چنین تخلفاتی در اراضی ملی نیروهای یگان حفاظت اداره کل وارد عمل گردیده و نسبت به آزادسازی اراضی تصرف شده اقدام سریع و ضربتی را انجام خواهند داد.
مهندس رحمانی در ادامه اظهار داشت: عملیات صورت گرفته در منطقه چاف حسین آباد و تازه آباد در حوزه شهرستان لنگرود نمونه چشمگیری از همکاری و همراهی دستگاههای دولتی جهت اجرای فرمان مقام معظم رهبری بوده است که توانسته ایم با در اختیار داشتن حکم صادره توسط دادستان محترم شهرستان لنگرود و مساعدت ویژه نیروی انتظامی این شهرستان و حضور نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی گیلان مساحتی بالغ بر 150.000 (یکصد و پنجاه هزار) مترمربع از اراضی ساحلی را رفع تصرف نمائیم.

(به خدا چافیها زمین خوار نیستن !!! اگه هم زمینی رو برداشتن همون زمینهایی که قبلا آب دریا بالا اومده بود وعقب نشینی شده بود )چرا رفع تصرف نکنن زمینهای به این خوبی وقتی میشه راحت از مردم گرفت چرا نگیرن

کی بدش میاد !!!!!!!!


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، متنوع از منطقه
[ سه شنبه چهارم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 22:46 ] [ یاســـرف.چ ]
صید مرغابی و چنگر در میان اهالی چاف قدمت بسیار طولانی دارد و بنابر گفته بزرگان و قدیمی های محل زمانی که اجداد چافیها از آبکنار انزلی  با لنج به این محل مهاجرت کردندٰ  (حدود 200 سال قبل )در واقع یکی از دلایل اصلی سکونت در منطقه را مرداب چاف میدانستند . چون از این طریق میتوانستند امرار معیشت کرده و در کنار کشاورزی  و صیفی کاری یکی از اصلی ترین مشاغل آنها  صیادی باشد . صید در گذشته ها بیشتر با شیوه ای با نام (نما)یا تور برگردان انجام میشد ولی هم اکنون بیشتر از طریق تور های برافراشته شده ( رادوم) انجام میگیرد .در سالهای نه چندان دور مرداب چاف یکی از اصلی ترین منابع اقتصادی و کسب در آمد برای مردم روستاهای چاف . سراجار . کورنده . خالکیاسر . بوده است . (منطقه ای بکر و بسیار زیبا)

استقرار اردک های اهلی در مرداب ها دلیلی جز نشان دادن محیطی امن به مرغابی های وحشی ندارد . در واقع به نحوی جلب توجه  و فریب مرغابی های وحشی می باشد !در عکس ذیل یکی از صیادان چافی را ملاحظه میکنید که در حال بازسازی تورهای صید مرغابی میباشد .البته در سالهای اخیر به دلیل فشارهای محیط زیست به علت جلوگیری از صید بی رویه (به قول خودشان) اینگونه صید در منطقه تا حدود زیادی کاهش پیدا کرده است و مردم بیشتر به صید دریایی روی آورده اند که برای منطقه چاف همواره با خطراتی  بسیاری همراه بوده که اخیراً نیز منجر به غرق شدن دو نفر از دوستان بسیار عزیز خودم علی عابدینی و عابد آشوغ شد (روحشون شاد)

مسئله ای که باعث خطر پذیری افراد  و روی آوردن به چنین مشاغلی و به وجود اومدن چنین حوادث تلخ و ناگواری میشه فقط یه چیز میتونه باشه .. نیاز . نیاز و فقط نیاز.....  


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره چاف و چمخاله، صید ماهی سفد، متنوع از منطقه
[ جمعه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۸۹ ] [ 17:19 ] [ یاســـرف.چ ]


  شهردار چاف و چمخاله گفت: نخستین بودجه شهرداری تازه تاسیس چاف و چمخاله با 10 میلیارد ریال به تصویب رسید.

محمد دانش شکیب در گفتگو با خبرنگار فارس در لنگرود اظهار داشت: از این میزان بودجه، 6 میلیارد و 277 میلیون ریال عمرانی و 3 میلیارد و 720 میلیون ریال نیز اعتبار جاری است.
وی ادامه داد: با این میزان اعتبار 60 پروژه و طرح عمرانی در سطح شهر جدیدالتاسیس چاف و چمخاله در سال جاری اجرا می‌شود.
دانش شکیب مهم‌ترین طرح‌های سال جاری را احداث بلوار چاف و ایجاد پارک جنگلی تهیه طرح جامع شهرسازی و ... عنوان کرد.
وی اظهار داشت: دو پارک جنگلی هشت هکتاری و سه هکتاری نیز در محدوده شهر چاف و چمخاله احداث می‌شود.

شهردار شهر تازه تاسیس چاف و چمخاله طراحی مبلمان، روشنایی، سرویس بهداشتی، وسایل بازی، امکانات رفاهی و تفریحی را از جمله برنامه‌های پارک‌های جنگلی مذکور ذکر کرد.
دانش شکیب تصریح کرد: این شهر قابلیت مطرح شدن به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری در سطح کشور را دارد، اما از داشتن زیرساخت‌ها و بسترهای مناسب به عنوان یک شهر محروم است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به توریستی بودن شهر چاف و چمخاله و ورود هزاران مسافر در سال به این منطقه انتظار می‌رود تا بودجه مناسب استانی و ملی به شهر جدیدالتاسیس چاف و چمخاله اختصاص یابد.
شهردار چاف و چمخاله ساحل جذاب در کنار دریای خزر این شهر را مقصد مناسبی برای بسیاری از مسافران دانست و گفت: شهر ساحلی چاف و چمخاله با داشتن پلاژ‌ها، ویلاها و هتل‌ها یکی از مناطقی بوده که هر ساله تعداد بسیاری از مردم به تفریح در آن می‌پردازند و به همین منظور ضروری است تا نگاه فرا استانی و ملی به این شهر شود تا زمینه رشد و توسعه همه جانبه آن فراهم آید. 


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، اخبار شهرداری چاف و چمخاله، متنوع از منطقه
[ سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ ] [ 23:23 ] [ یاســـرف.چ ]


***شنیده ها حاکی است در مراسم کلنگ زنی پارک رفاهی تفریحی عشاق چمخاله وهمچنین معارفه شهردار جدید چاف وچمخاله استاندار گیلان حمایت شدیدی را از لاهوتی نماینده این شهرستان کرده است این در حالیست که سابقه نداشته استاندار نظیر چنین حمایتی را از هیچ یک از نمایندگان اصولگرای گیلان کرده باشد وگفته می شود همچنین استاندار وعده تبدیل شهر چاف وچمخاله به یک شهرستان مستقل رانیز به اهالی چاف وچمخاله داده است!


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، اخبار شهرداری چاف و چمخاله
[ شنبه یکم اسفند ۱۳۸۸ ] [ 22:44 ] [ یاســـرف.چ ]

صبح روز 10 بهمن سال 88 شهرداري چاف و چمخاله با حضور مهندس قهرماني چابك استاندارگيلان افتتاح شد .


در مراسمي كه به همين بمنظور در محل شهرداري چاف و چمخاله برگزار شده بود لاهوتي نماينده مردم لنگرود در مجلس  شوراي اسلامي ، صديق امام جمعه لنگرود ، كاظمي فرماندار و جمعي از مديران كل دستگاههاي اجرايي استان و شهرستان نيز حضور داشتند .
مهندس قهرماني چابك استاندار گيلان ضمن تبريك و تهنيت بمناسبت فرارسيدن ايام مقدس دهه فجر گفتند : 22 بهمن امسال از گستردگي و ابهت خاص ديگري برخوردار است و مردم ما نشان خواهند داد كه با صلابت و ايستادگي ستودني دستاوردهاي انقلاب اسلامي را پاس خواهند داشت و در سپيده دم 22 بهمن ماه شعار جبروت و جلال نظام جمهوري اسلامي ايران را سرداده و يكبار ديگر عظمت و شكوه اسلام و انقلاب اسلامي ايران را به رخ جهانيان خواهند كشيد .
وي اضافه كرد : چاف و چمخاله پيشاني استان است و اين منظر و چنين سرزميني با اين موقعيت در هيچ جا وجود ندارد و با طبيعتي كه خداوند به اين محل ارزاني داده است و با وجود استعدادها و پتانسيل موجود در آن شهرستان شدن اين شهر زودتر از ديگر شهرهاي استان امكانپذيرخواهد شد .
وي افزود : بايد دين خود را به اين مردم خوب با كار و تلاش بيشتر اداء كرده و تلاش كنيم تا با كمك همه چاف و چمخاله را به يك منطقه بين المللي و بندري توريستي ، تجاري و اقتصادي تبديل كنيم و از اين بندر شاهد حمل بار و ورود و خروج مسافر از اقصي نقاط دنيا باشيم .

وي خاطر نشان ساخت : از محل اعتبارات استاني 50 ميليون تومان اعتبار به شهرداري تازه تأسيس شده اختصاص مي يابد و برخي امكاناتي نظير ماشين آلات و آتش نشاني به اين شهرداري تحويل مي شود .

در ادامه اين مراسم لاهوتي نماينده مردم لنگرود در مجلس شوراي اسلامي گفت : ايجاد شهر و شهرداري را  كه هديه اي از سوي دولت به مردم اين منطقه است تبريك مي گويم و اميدوارم اين نقطه ساحلي زيبا درآينده به شهري قشنگ و خوب با همت مردم و شهردار آن تبديل شود .
وي افزود : به بركت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران كارهاي خوبي در همين منطقه دارد شكل مي گيرد و چاف و چمخاله در حقيقت متعلق به كل استان بوده و لذا در سازندگي آن بايد همت بيشتري را بكار بگيريم .
گفتني است : در اين مراسم محمد دانش شكيب به عنوان نخستين شهردار شهر جديد چاف و چمخاله     معرفي شد .
 


موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، اخبار شهرداری چاف و چمخاله، متنوع از منطقه
[ سه شنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۸ ] [ 21:57 ] [ یاســـرف.چ ]
نماينده مردم لنگرود در مجلس شوراي اسلامي گفت: متاسفانه عليرغم تصويب گازرساني به ‪ ۵۰‬روستااين شهرستان درسفراول رياست جمهوري هنوز حتي يك مورد نيز به اجرا در نيامده‌است.
"مهرداد لاهوتي" روز يكشنبه با اعلام اين خبر به خبرنگارايرنااز نيمه كاره رها شدن ‪ ۱۰‬ساله بندر چمخاله نيز انتقاد كرد.
وي، ضمن در خواست تاسيسات براي شهرداري چاف وچمخاله از عدم برخوردداري ‪ ۶۵‬روستاي لنگرود ازآب آشاميدني سالم خبرداد.
به گفته وي، درسفردوم هيات دولت به‌گيلان طي بازديد رييس سازمان گردشگري توجه به‌پتاسيل‌هاي موجود شهرستان لنگرود خصوصا استخر كياكلايه در ساحل زيباي چمخاله دراولويت قرارگرفت.
وي اظهارداشت: باتوجه به حذف استانهاي شمالي در سرمايه‌گذاري صنعتي در برنامه اول و دوم دولت، رفع عقب ماندگي حاصله، نياز به عنايت ويژه‌اي دارد كه در همين رابطه در سفر دولت به گيلان تصميمات خوبي گرفته شد كه اميدواريم بزودي اجرايي گردد .
لاهوتي تصريح كرد: شهرستان لنگرود قبل از پيروزي انقلاب اسلامي داراي دو بيمارستان بوده كه به مرور زمان يكي از آنها به دليل فرسودگي تعطيل شد و هم اينك تنها بيمارستان مرحوم اميني با عمر بالاي ‪ ۶۰‬سال باقي مانده است.
موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، درباره لنگرود، متنوع از منطقه
[ پنجشنبه پانزدهم بهمن ۱۳۸۸ ] [ 23:34 ] [ یاســـرف.چ ]
وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی ذولت همچنین در جلسه مورخ 18/5/1388 بنا به پیشنهاد شماره 91506/4/1 مورخ 16/7/1387 وزارت کشور و به استناد ماده (13) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری- مصوب 1362-و با رعایت جزء (د) بند (1) تصویب نامه شماره 158802/ ت 38854 هـ مورخ 1/10/1386 تصویب نمودند  روستاها، مزارع و مکان های پیر پشته،تپه ، پلت کله، چمخاله ، سلطان مرادی، کمال الدین پشته و گالش کلام، از دهستان گل سفید بخش مرکزی شهرستان لنگرود انتزاع و به دهستان چاف همین بخش الحاق ‌گردد.
بر اساس این مصوبه، روستای چاف پایین از توابع دهستان چاف بخش مرکزی شهرستان لنگرود در استان گیلان پس از ادغام با روستاهای پایین پایکیاده ، تپه ، پلت کله، پیر پشته ،‌تازه آباد چاف ، چاف بالا،  چمخاله ، حسین آباد چاف ، رادار کومه ، سلطان مرادی، کمال الدین پشته ، گالش کلام، میان محله پاپکیاده از توابع همین دهستان به شهر تبدیل و به عنوان شهر "چاف و چمخاله" شناخته ‌شود.
این تصویب نامه به تایید رئیس جمهور رسیده و از سوی محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور به دستگاههای اجرایی ابلاغ شده است.

موضوعات مرتبط: ×اخبار چاف و چمخاله ×، اخبار شهرداری چاف و چمخاله، متنوع از منطقه
[ شنبه بیست و سوم آبان ۱۳۸۸ ] [ 14:29 ] [ یاســـرف.چ ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

یاسر فرجود هستمٰ . زادگاهم چاف است وتا سن 19 سالگی دوران دبستان راهنمایی و دبیرستان را در مدارس چاف و لنگرود گذراندم.لیسانس مدیریت بازرگانی را از دانشگاه آزاد گرگان گرفتم. الان ساکن تهرانم ولی همه چیزو تمام زندگیم شهر چاف و شمال است . زادگاهم با تمام خاطرات شیرین دوران کودکی ام در کوچه پس کوچه های چاف فراموش شدنی نیست .زاده گیلانم عاشق دریا و جنگل و کوه و بارانم . این وبلاگ را هم برای همه دوستداران شهر چاف و چمخاله و برای معرفی هر چه بیشتر این منطقه سرسبز و زیبا و بکر ثبت کرده ام . از تمام دوستان انتظار دارم با توجه به بینندگان خوبی هم که این وبلاگ داره کم کاستی هاش رو ببخشن و در بالا بردن کیفیت آن نیز به من کمک کنند . از دوستانی که از سراسر ایران و حتی کشورهای دیگر به ویلاگ من سر میزنند اگه مطلب یا عکسی از قدمت و تاریخ منطقه دارند تقاضا دارم تا این مطالب را برای من بفرستند تا از آنها برای اطلاع رسانی بیشتر در این وبلاگ استفاده کنم . (حتماً نظراتتون رو راجع به بلاگم بذارید )
امکانات وب